آکاایران: کارشناسان ژاپنی تحقیقات مختلفی را در مورد چگونگی تاثیر گروه خونی افراد بر شخصیت، دیدگاه و  رفتارهای انسان  به سرانجام رسانده اند و بر این باورند که خون افراد مختلف نقش بسیار مهم و انکار ناشدنی در زندگی، شغل، مهارت ها، دانش و حتی زندگی خانوادگی آن​ها دارد. این کارشناسان بر این باورند که گروه خونی هر […]

کارشناسان ژاپنی تحقیقات مختلفی را در مورد چگونگی تاثیر گروه خونی افراد بر شخصیت، دیدگاه و  رفتارهای انسان  به سرانجام رسانده اند و بر این باورند که خون افراد مختلف نقش بسیار مهم و انکار ناشدنی در زندگی، شغل، مهارت ها، دانش و حتی زندگی خانوادگی آن​ها دارد. این کارشناسان بر این باورند که گروه خونی هر کودک می تواند تعیین کننده خلق و خو و شخصیت او باشد و به این ترتیب آینده او را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو امروزه بسیاری از مردم ژاپن با اعتقاد به تاثیر گروه خونی بر خلق و خوی فرزندانشان به راهکارها و روش هایی می اندیشند که به کمک آن​ها بتوانند ویژگی های مثبت فرزندان​شان را تقویت کنند و در عوض عادت ها و رفتارهای نامناسب آن​ها را کنترل کنند. در سال جاری در ژاپن کتاب های مختلفی درباره تفاوت های شخصیتی افراد با گروه های مختلف خونی منتشر شده که بیش از 5 میلیون نسخه از آن​ها تا امروز به فروش رسیده است. 

 

کدام بچه ها خوش غذاترین ها هستند؟

Blood group AB

بچه هایی که گروه خونیAB  دارند در گروه خوش غذاترین افراد روی کره زمین محسوب می شوند که تمام مواد غذایی اعم از لبنیات، غلات، گوشت ها به ویژه گوشت سفید، سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی شان می توان قرار داد بدون آن​که نگران آن باشیم آنها دست رد به سینه غذاها بزنند. اگر کودکی با گروه خونی AB دارید نان تان در روغن است. این افراد سیستم ایمنی فعال و قوی ای دارند و به راحتی می توانند در برابر بیماری های فصلی به ویژه بیماری های شایع فصل های سرد مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا مقاومت کنند. بچه های گروه خونی AB از جمله کم دردسرترین بچه ها هستند که معمولا رفتاری محافظه کارانه و صادقانه دارند و در دوران مدرسه کمتر خانواده های​شان را دچار دلواپسی و بحران می کنند.

نکته: کارشناسان بر این باورند که کودکان گروه خونی AB افرادی به شدت منطقی هستند و می توانند مدیرهای خوب و قاضی های عادلی باشند. این افراد بدون هیاهو و جنجال هستند و به همین دلیل در موقعیت های کاری خود معمولا به عنوان یک چهره سرشناس و جهانی شناخته
نمی شوند.

رژیم غذایی این کودک، به غلات نیاز دارد

Blood group o

اگر گروه خونی فرزندتان O است کودک شما در یکی از بزرگترین گروه های خونی سراسر جهان قرار گرفته است. گروهی که یکی از بزرگترین اهداکنندگان عمومی خون در جهان محسوب می شوند؛ افرادی که به لحاظ ویژگی های رفتاری افرادی مهربان و بخشنده هستند و شخصیتی بسیار اجتماعی و سالم دارند. به گفته کارشناسان تغذیه افرادی که دارای گروه خونی O هستند بیش از هر چیز تمایل به خوردن غذاهای تهیه شده از گوشت قرمز دارند و محبوب ترین خوراکی ها برای آنها انواع میوه است. بنابراین نکته ای که باید مورد توجه مادران و خانواده ها قرار بگیرد این است که فرزند آنها با گروه خونی O به دلیل تمایل به مصرف میوه و انواع گوشت ها نسبت به مصرف غلات تمایل کمتری دارد. بنابراین این مادران باید با ترفندهایی مصرف غلات به ویژه نان های سبوس دار، حبوبات و سبزی​ها را در برنامه غذایی آنها بگنجانند.

نکته: بر اساس مطالعات انجام شده افرادی که گروه خونی O دارند غالبا افرادی سیاست مدار و خوش فکر هستند که دوست دارند اوقات فراغت خود را با ورزش و تفریحات پرتحرک پر کنند. این افراد علاوه بر این می توانند در فعالیت های اقتصادی موفق باشند و سرمایه گذاری های خوبی در حوزه کاشان داشته باشند.

بچه هایی که ضد گلوله هستند

Blood group A

اگر گروه خونی کودک تان A است شما در گروه خوشبخت ترین پدر و مادرهای جهان قرار می گیرید زیرا افرادی که با گروه خونیA متولد می شوند افرادی مقاوم در برابر انواع بیماری ها به ویژه بیماری های عفونی و مرتبط با سیستم ایمنی بدن هستند. این گروه به دلیل تمایل زیادی که به مصرف غلات، میوه و سبزی​های تازه در وعده های غذایی دارند ویتامین ها و املاح مورد نیاز خود را تامین می کنند و به این ترتیب سیستم ایمنی قوی و مقاومی در برابر بیماری ها دارند. تنها نکته​ای که در مواجهه با این افراد باید در نظر گرفت گنجاندن مواد غذایی حاوی گوشت سفید و قرمز به میزانی است که دستگاه گوارش آنها قدرت هضم و جذب آن را داشته باشد. در اصل افرادی که دارای گروه خونی A هستند معمولا به لحاظ گوارشی افرادی ضعیفند چرا که این افراد تمایلی به مصرف گوشت ندارند و اگر مادران از بچگی گوشت را به برنامه غذایی آنها اضافه کنند می توانند توانایی آنها را در برابر بیماری ها تقویت کنند.

نکته: کودکانی که گروه خونی A دارند در بزرگسالی افرادی خوش بین و نیرومند هستند که استعداد آنها در درس ریاضی و امور اقتصادی و یادگیری کامپیوتر بسیار زبانزد است. این افراد هرگز در شرایط بحرانی دچار عصبانیت و رفتارهای خشن نمی شوند و همیشه سعی دارند با آرامش اهداف خود را دنبال کنند. بچه هایی با گروه خونی A تمایل زیادی دارند که مهندس کامپیوتر، برق و رشته های این چنینی شوند.

این بچه غیرقابل پیش​بینی است

Blood group B

خانواده هایی که در آنها فردی با گروه خونی B حضور دارد حتما تائید می کنند که این افراد به شدت افرادی غیرقابل پیش​بینی هستند که در لحظه ممکن است رفتارهای عجیب و هیجانی از آنها سر بزند. به اعتقاد کارشناسان ژاپنی بچه هایی با گروه خونی B معمولا  بازیگوش و سرکش هستند و هیج بعید نیست از دیوار صاف بالا بروند. این مسئله به پشتکار آنها و اراده قوی​شان بسیار وابسته است. افرادی که گروه خونی B دارند به محض آنکه تصمیمی می گیرند برای فراهم کردن مقدمات آن آماده می شوند. این تصمیم می تواند قبول شدن در رشته دانشگاهی یا بالا رفتن از یک تیر چراغ برق باشد. بنابراین ویژگی خاص این بچه ها است که گاهی پدر و مادرها را نگران می کند. اما خانواده ها نباید زیاد نگران باشند چرا که بیشتر مجری های تلویزیونی، نویسنده ها و روزنامه نگارها و شخصیت های مطرح و ماجراجو در جهان دارای گروه خونی B هستند.

نکته: کودکانی که گروه خونی B دارند تمایل زیادی به خوردن محصولات لبنی در وعده های غذایی دارند. آنها ترجیح می دهند با غذای​شان دوغ بنوشند و حتما در صبحانه شان شیر، خامه و سرشیر وجود داشته باشد. مصرف گوشت قرمز در وعده های غذایی نیز برای این گروه مناسب است.

مجله راستینه

.

منبع :