آکاایران: اگر جزو آن دسته از مادرانی هستید که می خواهید فرزند خود را “شیشه شیر” یا پستانک جدا کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید. این امر امری است که کاملا به شما و نوزادتان بستگی دارد و باید این واقعیت را بپذیرید و با گرفتن کودکان از شیر تا مدت زیادی کودکان “پرخاشگر” […]

آکاایران: خداحافظی با پستانک!!

اگر جزو آن دسته از مادرانی هستید که می خواهید فرزند خود را “شیشه شیر” یا پستانک جدا کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید.

این امر امری است که کاملا به شما و نوزادتان بستگی دارد و باید این واقعیت را بپذیرید و با گرفتن کودکان از شیر تا مدت زیادی کودکان “پرخاشگر” و عصبی می شوند از این رو باید اعصاب به خرج دهید تا به راحتی بتوانید از عهده این کار به سادگی بربیایید.
بررسی ها نشان می دهند میزان احساس و “عاطفه مادران” به فرزندشان باید در این مدت چند برابر شود و هر چه که او می گوید گوش کنند زیرا کودکان در این مدت شدیدا به محبت و عاطفه والدینشان نیاز دارند.
گفتنی است والدین باید هر چه که در خانه به نوعی نشان دهنده و آشکار کننده این موضوع برای کودک است از خانه دور کنند مادر باید کودک را به آغوش بگیرد و با آرام کردن او نگذارد که او “بهانه گیری” کند تا وقتی که فرزند شما به درستی یاد نگرفته است که چگونه به دستشویی برود برای هر بار باید به او آموزش دهید و اعصاب به خرج دهید و او را مورد “خشونت رفتاری” خود قرار ندهید.
پزشکی سلامت

.

منبع :