سفر با کودکان

سفر با کودکان , فرقی ندارد با هواپیما سفر می کنید یا با قطار و اتومبیل، در هر صورت سفر با کودکان می تواند چالش های زیادی هنگامی تغذیه برای شما به وجود آورد. اما با اندکی برنامه ریزی، آمادگی و تصمیم گیری صحیح می توانید خوراکی های مغذی را در سفر پیش رویتان برای خود و خانواده تان تهیه کنید. در ادامه لیستی از غذاهای سالم برای سفر را
مرور می کنیم:

۱٫ به برنامه غذایی معمول خود پایبند باشید.

هنگام سفر، وجود انواع و اقسام غذاها موجب می شود فرزند شما تمایل به خوردن داشته باشد حتی اگر گرسنه نباشد. خوردن تنقلات در زمان سفر همواره وسوسه کننده است اما ممکن است باعث شود فرزند شما تغذیه مناسب و سالمی نتواند در طول سفر داشته باشد. بنابراین بهتر است به برنامه منظم غذایی خود در منزل پایبند باشید.

۲٫ از وعده غذایی خانوادگی خود لذت ببرید.

شام را به عنوان مناسبت ویژه ای در نظر بگیرید. اگر نوع سفر شما اجازه می دهد سعی کنید در جایی مستقر و غذای کاملی را به همراه خانواده تان مصرف کنید، حتی اگر به رستوران می روید. تعطیلات فرصت مناسبی برای تجربه غذاهای نوین است، اما از طرفی باید گزینه های سالم منوی غذایی را نیز در نظر داشته باشید.

خوراکی های ناسالمی چون چیپس و سیب زمینی سرخ کرده را محدود کرده و سعی کنید
به جای سفارش دادن یک پرس جداگانه برای کودکان آنها را در غذای خود شریک نمایید. زیرا
غذاهای مخصوص کودکان مانند نودل های کره ای، سیب زمینی سرخ کرده و مرغ های سرخ شده
معمولا شامل موادی با کالری بالا و ارزش غذایی اندک است.

تغذیه در سفر با کودکان

آکاایران: 5 نکته برای تغذیه سالم هنگام سفر با کودکان

غذاهای سالم برای سفر با کودکان

۳٫ میل به شیرینی فرزندان خود را کنترل کنید.

بهتر است خود و فرزندانتان از مواد غذایی سالم استفاده کنید. میوه های خشک تقریبا در همه جای دنیا در دسترس است و می توانید آنها را مصرف کنید. بسته به مکانی که به آن سفر می کنید، میوه های تازه ای وجود دارند که می توانند تمایل فرزندان به شیرینی را ارضا کنند.

۴٫ از تنقلات حاوی غلات یا سرشار از پروتئین استفاده کنید.

در سفر برای پر کردن شکم کوچک کودکتان از تنقلاتی سرشار از غلات چون سریال های صبحانه پر از غلات، بیسکویت، بلغور جو دو سر یا تخته های غلاتی سالم استفاده نمایید. همچنین می توانید ساندویچی از کره بادام زمینی به همراه میوه های تازه ای چون موز و انواع توت ها تهیه کنید.

۵٫ الگو باشید.

اگر شما در طی سفر خود افراط کنید، فرزندانتان نیز همان کار را خواهند کرد. توجه داشته باشید
الگویی که شما از خود می سازید در زندگی امروز و آینده آنها نقش بسزایی دارد

بهداشت نیوز

.

منبع : niksalehi.com