آکاایران: تعیین جنسیت جنین چینی یا تعیین جنسیت به روش تقویم چنینی فاقد سونوگرافی یکی از روش های تعیین جنسیت فاقد پایه علمی است که از باروهای قدیمی چینیان گرفته شده است. در این تقویم یک جدول بر اساس سن مادر و ماه شروع بارداری ترسیم و جنسیت جنین بر اساس آن تعیین می شود که ممکن است صحت و یا نتیجه عکس داشته باشد.

آکاایران: تعیین جنسیت جنین چینی چیست و آیا صحت دارد؟


تعیین جنسیت فرزند قبل از شکل گیری جنین و یا تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری برای برخی از خانواده‌ها دغدغه و برای برخی نوعی سرگرمی به حساب می‌آید. امروزه پدر و مادر برای تشخیص جنسیت فرزند خود از سونوگرافی استفاده می‌کنند اما یکی از راه‌های تعیین جنسیت نوزاد قبل از تولد، فاقد سونوگرافی استفاده از باورهای کهن است.

نمونه بارز این باورهای سنتی استفاده از روش تعیین جنسیت جنین چینی است. در حال حاضر برخی از افراد از نمودار یا جدول چینی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری یا پیش‌بینی جنسیت نوزداشان قبل از تولد استفاده می‌کنند. به عبارتی زن و شوهر برای اینکه متوجه بشوند در چه زمانی نزدیکی دارا باشند تا فرزند، پسر یا دختر شود، از تقویم چینی استفاده می‌کنند.

آیا استفاده از روش تعیین جنسیت جنین چینی مبنای علمی دارد؟

این روش مبنای علمی ندارد ولی امروزه افراد زیادی در بسیاری از فرهنگ‌ها از آن استفاده می‌کنند. ستاره­ شناسان، سن جنین و سن مادر را با آب، خاک، چوب، آتش و فلز مرتبط می­‌دانستند. تقویم چینی نیز با توجه به سن مادر و زمان لقاح به زن و شوهر می‌گوید که نزدیکی در چه زمانی برای پسردار شدن است و در چه زمانی برای دختردار شدن مناسب است.
 
این تقویم در زمان باستان از یکی از مقبره‌های راهبانان چینی پیدا شده است و بعد از آن در میان اقوام مختلف رواج پیدا کرده است. تاریخچه این تقویم به ۷۰۰ سال قبل برمی‌گردد. در قدیم چینی‌ها برای اینکه متوجه بشوند جنین، پسر هست یا دختر از این جدول چینی استفاده می‌کردند. از این روش می‌توان برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری و پیش بینی جنسیت جنین بعد از بارداری و قبل از تولد نیز استفاده نمود. 
 
تعیین جنسیت جنین چینی چیست و آیا صحت دارد؟تعیین جنسیت جنین چینی چیست و آیا صحت دارد؟


روش استفاده از تقویم تعیین جنسیت جنین چینی چگونه است؟

این تقویم به صورت یک نمودار و یا جدول ترسیم شده است بدین صورت که ستون عمودی اول جدول مربوط به سن مادر در زمان بارداری است و ردیف اول ماه شروع بارداری (یا ماه انجام لقاح و نزدیکی) است.

روش کار بدین صورت است که سن مادر را در ستون عمودی پیدا می‌کنید. سپس ماه شروع بارداری را در ستون افقی بالا پیدا می‌کنید. نقطه تلاقی این دو محور جنسیت جنین را نشان می‌دهد. M (خانه آبی) نشان دهنده‌ی فرزند پسر و F (خانه صورتی) نشان دهنده‌ی فرزند دختر می‌باشد. این جدول برای مادران ۱۸ تا ۴۵ سال مناسب است.   

تعیین جنسیت جنین چینی چیست و آیا صحت دارد؟تعیین جنسیت جنین چینی چیست و آیا صحت دارد؟


شاید روش‌های تعیین جنسیت فاقد سونوگرافی بیشتر شبیه تفریح و سرگرمی باشد و حتی ممکن است در آینده پیش‌بینی جنسیت جنین با این روش‌ها درست از آب درآید ولی از نظر علمی این روش‌ها ثابت نشده است و هیچ منبع علمی و پزشکی آن را تایید نمی‌کند؛ پس نمی‌توان به نتایج آن مطمئن شد و بر اساس آن تصمیم گیری نمود. 

.

منبع : setare.com