آکاایران: پخش صدای جاروبرقی برای نوزاد به دلیل تداعی شدن محیط رحم مادر برای کودک، ایجاد حس امنیت، تنها نبودن و پوششی برای صدا های مزاحم محیط، به آرام شدن نوزاد و بهتر خوابیدن او کمک می کند.

آکاایران: دانلود صدای جاروبرقی برای خواب کودک + فواید و عوارض آن برای نوزاد

 
ستاره | سرویس مادر و کودک - اگر شما هم به‌تازگی پدر و مادر شده‌اید و از گریه کردن و نخوابیدن نوزادتان در شب کلافه شده اید، یا قرار است به‌زودی صاحب فرزند شوید و می‌خواهید اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید و بتوانید میزان خواب نوزادتان را به خوبی کنترل کنید؛ یکی از جالب‌ترین و راحت‌ترین ترفندها، پخش صدای جاروبرقی برای نوزاد است. صدای جاروبرقی، سشوار و صدای دستگاه‌های تهویه، به دلیل شباهتی که به صدا‌های درون رحم دارد، باعث ایجاد آرامش و شبیه‌سازی صدا‌های درون رحم مادر برای نوزاد می‌شود و در نتیجه به خواب راحت و آرام شدن نوزاد کمک می‌کند. در ادامه فواید و عوارض شنیدن صدای جاروبرقی برای نوزاد آورده شده است.


فواید شنیدن صدای جاروبرقی برای نوزاد

۱- پوششی برای صدا‌های مزاحم

صدای سشوار برای نوزاد، صدای جاروبرقی و وسایلی مشابه، جزو «صدا‌های سفید» طبقه‌بندی می‌شوند، یعنی صدا‌هایی که انواع فرکانس در آن‌ها وجود دارد و پوششی برای سایر صدا‌های مزاحم مانند صدای صحبت کردن دیگران، صدای تلویزیون، سر و صدای کودکان دیگر خانه و ... می‌شود.


۲- تداعی محیط داخل رحم برای جنین و ایجاد حس امنیت

در رحم مادر، جنین به شنیدن صدا‌های متناوب و نسبتا بلندی مانند صدای نفس، تپش قلب و یا حتی صدای شکم شما عادت دارد، همچنین در طول ۹ ماه بارداری، جنین همواره صدا‌های محیط و صدای والدین خود را شنیده است و به همین دلیل ممکن است سکوت برایش اسرارآمیز باشد؛ بنابراین پخش صدای جاروبرقی برای نوزاد، باعث ایجاد حس امنیت و تنها نبودن و در نتیجه آرام شدن و در برخی مواقع بهتر خواباندن نوزاد می‌شود.


۳- آرام کردن نوزادان دچار کولیک

کولیک، نفخ شکم و دل درد یکی از مشکلات شایع نوادان در چند ماه اول تولد است، هرچند دلایل علمی موجهی برای آرام شدن نوازدان دچار کولیک با شنیدن صدای جاروبرقی موجود نیست، اما تجربه مادران زیادی، نشان از موثر بودن پخش صدای جاروبرقی برای نوزاد در آرام کردن نوزاد دچار دل درد دارد.
با توجه به اینکه روشن نگه داشتن جارو برقی در طول شبانه روز برای آرام کردن نوزاد منطقی به نظر نمی‌رسد، در ادامه لینک دانلود صدای جاروبرقی و پخش آنلاین آن برای شما قرار داده شده است.
   

Your browser doesn"t support HTML5 audio. Here is a link to the audio instead.

دانلود صدای جاروبرقی برای خواب کودک + فواید و عوارض آن برای نوزاددانلود صدای جاروبرقی برای خواب کودک + فواید و عوارض آن برای نوزاد


عوارض صدای جاروبرقی برای نوزاد

  • با توجه به اهمیت حس شنوایی برای انسان و حساس بودن گوش نوزاد، توجه به بلند نبودن صدا‌های محیط امری ضروی است. به ویژه اگر قصد پخش کردن صدای جاروبرقی برای نوزاد خود را دارید، دقت کنید بلندی صدا در حد آستانه مناسب برای کودک باشد تا ضمن آسیب نرساندن به شنوایی او، از عادت کردن کودک به شنیدن صدا‌های بلند پیشگیری کنید.
  • آستانه صدای مناسب برای گوش نوزادان ۵۰ دسی بل است و صدا‌های بلندتر از ۸۵ دسی بل در دراز مدت به گوش آسیب می‌رساند.
  • دقت کنید کودک شما به شنیدن این صدا‌ها عادت نکند، زیرا به مرور ممکن است فاقد شنیدن این صداها، توانایی به خواب رفتن را نداشته باشد.

بیشتر بدانید: نحوه تنظیم خواب نوزاد + میزان خواب نوزاد در ماه های مختلف


توجه داشته باشید، پخش صدای جاروبرقی برای نوزاد، راه حلی موقت برای خواباندن اوست و حتی ممکن است برای نوزاد شما موثر واقع نشود، بنابراین مطالعه مقاله علت نخوابیدن نوزاد در شب چیست، می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.
تجربه شما از صدای جاروبرقی برای نوزاد چیست؟ آیا از این روش برای ایجاد آرامش و خواباندن نوزادتان استفاده کرده اید؟ سوالات و تجربیات خود را از طریق بخش «ارسال نظر» با ما در میان بگذارید.

[file][http://cdn53.akairan.com/files/images/20194/20194149111395525a.mp3][akharefile]
.

منبع : setare.com