هر مادری که در انتظار نوزاد است منتظر آن لحظه ی با ارزشی است که نوزاد کوچک خود را در آغوش بگیرد. و این اتفاق به آسانی صورت نخواهد گرفت این طور نیست؟ زن باردار بعد از نه ماه انتظار صبورانه، درد و مشقت زایمان را تحمل می کند و نوزادش را به دنیا می آورد. اما در بین این مسیر طاقت فرسا، بیشتر ما متوجه نمی شویم که مادر قبل اینکه از نوزاد خود را ببیند اول با شنیدن صدای گریه اش هنگام تولد آرام می گیرد اما علت آن چیست؟


احتمالا این اولین باری است که مادر بعد شنیدن صدای گریه نوزادش می فهمد حال نوزادش خوب است و در حالی که پزشکان متخصص هم در کنارش هستند. در غیر این صورت تمام مادران برای کل زندگی شان می دانند که گریه ی نوزاد به معنی دردسر و زحمت است.

اولین گریه نوزاد

اولین گریه کودک نشانه بسیاری از چیزهای دیگر است، این اولین باری است که کودک از صوت برای انتقال احساسات خود استفاده می کند، بنابراین برای مادر مهم است که بیشتر در مورد اولین گریه کودک بداند، اولین گریه بچه اولین ارتباط بین نوزاد و مادر است، بعد از گذراندن زمانی در شکم مادر وارد دنیای واقعی می شود و این زمانی است که کودک برای اولین بار گریه می کند و علت جالب همین اولین را در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات شناخت کودک خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

دلیل گریه نکردن نوزاد تازه متولد شده چیست؟!

 

چرا کودک درست بعد از تولد گریه می کند؟

لازم است به خاطر داشته باشید که نوزاد شما برای مدت طولانی در یک محیط گرم، راحت و آسوده و نسبتا تاریک تر بوده است. در واقع، نوزاد شما ممکن است حتی زمانی که درون مایع آمنیوتیک شناور بوده وزن خود را هم احساس نمی کرده است. بنابراین، این باور وجود دارد که اجبار به خارج شدن از آن محیط گرم و دنج به محیطی سرد، روشن و پر سر و صدا به قدر کافی برای نوزاد آزاردهنده است که بخواهد او را به گریه بیاندازد.
هم چنین تئوری ای وجود دارد که می گوید جاذبه هم دلیلی دیگری برای گریه نوزاد است. وقتی نوزاد متولد می شود او در مورد وزن خود تازه هشیار می شود که ممکن است کاملا برای آن عجیب باشد. زمانی که نوزاد بلافاصله بعد از تولد گریه می کند در زایمان های طبیعی کاملا نرمال است اما در زایمان های سزارین ممکن است این طور نباشد.

علت گریه نوزاد هنگام تولد

در زایمان های طبیعی، نوزاد هنگام عبور از کانال رحم فشاری را احساس می کند که در این حالت کودک شوکی را تجربه می کند و باعث گریه او می شود. چون این تقلا و فشار اجباری و شوک، در زایمان سزارین وجود ندارد اگر کودک گریه نکرد، ممکن است پزشک متخصص به او ضربه بزند تا گریه کند و حتی ممکن است بخواهد قبل اینکه کودک را به مادر بسپارد باقی مانده مایع آمنیوتیک را از دهان، بینی و گلوی او تمیز کند.
چه کسی فکر می کرد که گریه یک نوزاد تازه متولد شده که هنگام شلوغی و خوشحالی تولد نوزاد معمولا نادیده گرفته می شود اینقدر مهم بوده باشد؟ ما اغلب درباره ی تلاش خالصانه مادر که هنگام زایمان از خود نشان می دهد شگفت زده می شویم و حق هم داریم.
اگرچه، اکنون این طور به نظر می رسد که این فرشته های کوچک خیلی از ما دور نبوده اند. آن ها هم همانند مادران شجاع شان، در لحظه های اولیه زندگی لحظات مشقت باری را تحمل کرده اند. آیا همه با این موضوع موافق نیستیم؟ البته که هستیم!

هوش مصنوعی علت گریه نوزاد را مشخص می‌کند | اقتصاد آنلاین

 

اگر نوزاد گریه نکند چه اتفاقی می افتد؟

گریه کودک به خاطر تلاش او برای نفس کشیدن است، اگر نوزاد گریه نکند مهم است که نظر پزشک را بپرسید، در گذشته پزشکان به کودک ضربه ای آرام می زدند تا گریه کنند، اما امروز آن ها از یک حوله گرم برای ماساژ نوزاد استفاده می کنند و این کار باعث می شود که کودک گریه کند با این حال، در صورتی که این روش جواب ندهد ممکن است کودک به یک لوله مصنوعی برای تنفس نیاز داشته باشد.