تغذیه در خانه و مدرسه

تغذیه در خانه و مدرسهخوردن لواشک و آلوچه ممنوع!
بهداشت در تغذیه مسئله ای است ضروری که توجه به آن سلامت را تضمین کرده و بی توجهی به آن عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. تغذیه مسئله ای است که همه باید برای آن بکوشند.
می دانیم که تغذیه نیازهای یک انسان را تأمین می سازد، نیازهای جسمی و نیازهای روحی. چرا که عقل سالم در بدن سالم است و خوب خوردن لازمه خوب فهمیدن است.

لازم به ذکر است که خوب خوردن با پرخوری متفاوت است، بنابراین رعایت بهداشت آن کاملا ضروری خواهد بود و این مسئله باید به بچه ها از همان دوران آغازین، آموزش داده شود. از زمانی که کودکان خود تصمیم گیرنده خوراکشان می شوند و می توانند خوراک ها را از هم تشخیص داده و در مواقع لازم آن را طلب کنند باید آموزش شروع شود همان طور که گفته شد اولین گام در خانواده برداشته می شود و گام های بعدی برعهده مدرسه و دوران مدرسه است. نکته قابل توجه این است که بچه ها به علت درس خواندن و به علت این که در سن رشد قرار دارند و استفاده بیشتر از مغز خود همواره نیازشان به مواد غذایی بیش تر خواهد شد و بچه ای که به غذای سالم عادت کرده باشد از خوردن هر نوع مواد غذایی بیماری زا پرهیز می کند. گاهاً دیده شده کودکان همین که پا به مدرسه می گذارند کم اشتها شده و به تنقلات روی می آورند. اما دبیرهای محترم باید به یاد داشته باشند که در صورتی دانش آموزان سالم خواهند داشت که به تغذیه آنها توجه کنند از این رو باید چند نکته را به یاد داشته باشند:
۱-اغذیه فروشی مدرسه باید عاری از هر نوع تنقلات کاذب باشد.
۲-ایجاد کلاس های آموزشی برای بچه ها و خانواده ها در امر تغذیه.
۳-جمع آوری دست فروشان توسط مسئولان ذی ربط.
۴-ارائه تغذیه سالم از همان مدرسه و ادامه یافتن آن در میان نسل نوجوان.
اغذیه فروشی ها و یا تعاونی مدرسه باید عاری از هر نوع تنقلات غیربهداشتی و غیرمجاز باشد تا دانش آموزان به خرید آن تمایل نورزند. به جای آن می توان از تنقلات سالم همچون کشمش، انجیر، نخودچی، پسته و میوه هایی همچون سیب و موز، آب میوه های طبیعی و بهداشتی، شیر و خوراکی هایی نظیر این ها را به بچه ها فروخت، البته این موضوع را باید به یادداشت که تغذیه ها باید ارزان باشند تا همه بچه ها بتوانند خرید کنند. همچنین با ایجاد کلاس های آموزشی (تغذیه) نیز می توان بر آگاهی بچه ها افزود، البته باید جلسه هایی نیز برای خانواده ها گذاشت.
گاه دیده شده به محض تعطیلی مدرسه دانش آموزان به اغذیه فروشی ها رفته و خوراکی های ناسالمی چون انواع آلوچه های غیربهداشتی، چیپس، پفک و... می خرند، اما نمی دانند که این مواد چگونه ساخته می شوند و آیا بهداشتی اند یا خیر؟ با بردن به اردوهای آموزشی می توان بچه ها را آگاه کرد. دیده شده که گاهی فضولات مرغ در لواشک ها و تمرها بوده و یا سوسک مرده ای در پفک ها، آیا این ها دلایل محکمی برای به خطر انداختن سلامت و یا گاهی جان دانش آموزان نیستند؟ خوراکی هایی چون باقالی و لبو نیز که توسط دست فروشان فروخته می شود، دارای بهداشت کامل نیست و گاه دل پیچه و دل دردهای شدیدی را به همراه دارد. در بیرون از مدرسه نیز باید در خریداری میوه، سبزیجات و لبنیات دقت کرد و همچنین به تاریخ انقضا و تولید مواد غذایی نیز باید توجه بسیار داشت. و سخن آخر این که در صورتی نسل جوان سالمی خواهیم داشت که به بهداشت تغذیه در مدارس توجه خاصی شود.

روزنامه کیهان
ویرایش و تلخیص:آکاایران