چهار سوال ویژه

در مورد اینکه چه چیز را به کودک بدهید ، قبلاً با شما صحبت کرده ایم یعنی شما می دانید که باید غذاهایی را به کودک بدهید که حاوی پروتئین ، چربی ، کربوهیدرات ، املاح و ویتامین ها باشد و درمورد مقدار غذا ، یک بحث محاسبه ای پیش کشیده می شود که مطمئناً رضایت شما را جلب نمی کند.
ما سعی کرده ایم شما را مجدداً به یک حسابگر تبدیل نکنیم ، بنابراین با توجه به محدودیت دامنه بحث که مربوط به کودکان ۶ – ۲ سال است ، کلیه محاسبات را انجام داده ایم و همچنین این اعداد را تبدیل به غذا کرده ایم تا به نحوی کاربردی نیازهای شما را پاسخ گفته باشیم و چون ادعا کردیم که این بار یک درمان قطعی را برای شما در نظر گرفته ایم ، تمامی تلاش خود را ارائه می دهیم .
سن و نیاز /حدود پروتئین مورد نیاز /حدود کربوهیدرات مورد نیاز/حدود چربی مورد
۳-۱ سال
gr ۱۶ / gr ۲۰۳ / gr ۴۸
۶-۴ سال
gr ۲۴ / gr ۲۸۰/ gr ۶۶
جدول بالا فقط یک کار فنی برای تعیین میزان مواد مورد نیاز می باشد . بدیهی است که اگر این اعداد تبدیل به غذا بشوند قابلیت اجرایی پیدا می کنند و ما برای سهولت شما این تبدیل را انجام داده ایم . لازم به ذکر است که شما می دانید تنوع غذاها بسیار گسترده است ولی با یک نوع غذا که آشنا شوید حداقل می توانید با توجه به میزان گوشت موجود یا برنج موجود و میوه و سالادها ، از حدود یک نیاز آگاه شوید و شاید بتوانید این مقادیر را دقیقاً در غذاهای دیگر رعایت کنید ولی برای ما کافی است که شما از حدود این مقادیر آگاه باشید و مطمئن باشید با رعایت همین مرزها کودک شما هرگز دچار مشکل نخواهد گردید .

موسسه اطلاع رسانی طعام اسرار
ویرایش و تلخیص:آکاایران