شناگر پرخاصیت

شناگر پرخاصیت خوردن ماهی برای همه به خصوص شما بچه ها خیلی مفیده و قرار دادن ماهی در برنامه غذایی می تونه تا حد زیادی کارکرد قلب و مغز شما رو تقویت کنه و برای سلامتی ما لازمه.

بچه های خوب و خوش غذا، امیدوارم در برنامه غذایی خودتون هفته ای ۲ تا ۳ بار از ماهی استفاده کنین واز فواید اون بهره مند بشین.
الناز ۱۰ سال داره و می گه: من می دونم ماهی واسه سلامتی بدن مفیده ولی بوی بد اون باعث می شه تمایل زیادی به خوردنش نداشته باشم.
آرشام ۹ ساله هم می گه: اگه مامانم هر روز هم ماهی بپزه من بهانه جویی نمی کنم و با میل و اشتهای زیاد اونو می خورم. او ادامه می ده: معلم مون می گه چون من خیلی ماهی می خورم درس هامو خوب یاد می گیرم، شعرهارو زود حفظ می شم و مسئله های ریاضی رو بدون اشتباه حل می کنم.
گیلدا ۸ ساله هم عنوان می کنه: با این که همه می گن خوردن ماهی خیلی خوبه ولی من خاطره خوشی از خوردن ماهی ندارم چون زمانی که کوچک تر بودم استخوان های ماهی توی گلوم فرو رفت و باعث خراشیدگی و زخم شد و به بیمارستان رفتم و برای همین حالا دیگه تمایل زیادی به خوردن ماهی ندارم.
شیوا که ۷ سال داره هم می گه: من سبزی پلو با ماهی رو خیلی دوست دارم و از مامانم خواهش می کنم هفته ای ۲ بار این غذای لذیذ و مقوی رو بپزه.
او اضافه می کنه: اگر من غذایی رو دوست نداشته باشم ولی بدونم که واسه سلامتی بدن مفیده اون غذا رو می خورم تا همیشه سالم و قوی باشم و هیچ وقت مریض نشم.
تینا ۶ ساله هم می گه: من با اضافه کردن آبلیمو یا آب نارنج به ماهی بوی بد اون رو از بین می برم و از مامانم برای خارج کردن استخوان های ماهی کمک می گیرم و هیچ وقت موقع خوردن این غذای پرخاصیت بهانه گیری نمی کنم و سعی می کنم اون رو با لذت بخورم.
او اضافه می کنه: من سفر به شهرهای شمال رو برای خوردن ماهی تازه خیلی دوست دارم. شهراد ۹ ساله هم می گه: روزهایی که مامانم ماهی پخته سعی می کنم زودتر از بقیه سرسفره بنشینم تا استخوان های ماهی رو با دقت دربیارم.
او ادامه می ده: بابام می گه خارج کردن استخوان های ماهی باید بادقت کامل انجام بشه و گرنه استخوان ها در گلو گیر می کنه و خیلی خطرناکه و مشکلاتی رو به وجود میاره.
شهراد عقیده داره: بچه های خوب، خوب غذا می خورن تا بزرگ و قوی و سالم بشن و ماهی هم از اون غذاهاییه که به حفظ سلامت ما کمک می کنه و باید به طور مرتب از اون استفاده کنیم.

روزنامه خراسان
ویرایش و تلخیص:آکاایران