نقش مؤثر صبحانه در افزایش نمره امتحانی دانش آموزان

صبحانه نقش مؤثری در افزایش نمره امتحانی دانش آموزان دارد تغذیه صحیح در قدرت یادگیری افراد مؤثر است و نخوردن صبحانه می تواند تاثیر نامطلوبی بر یادگیری داشته باشد.

در شرایط ناشتایی کوتاه مدت طبیعی، بدن توانایی ثابت نگاه داشتن گلوکز خون را دارد و این کار را به نحوی انجام می دهد که عملکرد طبیعی مغز لطمه نخورد.
افزایش نسبی قند خون سبب بهبود عملکرد مغزی و بهبود فرایند یادگیری می شود.
نخوردن صبحانه در صورتی که تداوم یابد و به عادت تبدیل شود علاوه بر این که قدرت یادگیری فرد را کاهش می دهد، موجب کمبود دریافت مواد مغذی روزانه مورد نیاز بدن می شود که وعده های دیگر قادر به تامین این نیازها نیستند و در نتیجه کمبود دریافت کالری، ویتامین ها و املاح به وجود می آید.
برای این که فرد اشتهای کافی برای خوردن صبحانه داشته باشد، باید شام را در ساعات ابتدای شب بخورد و حتی الامکان شب ها در ساعات معینی بخوابد تا صبح زود بیدار شود و وقت کافی برای خوردن صبحانه داشته باشد. متخصصان علوم تغذیه می گویند خوردن صبحانه در کودکان، بسیار مهمتر از بزرگسالان است.
مطالعه محققان بر روی دانش آموزان طبقه اجتماعی کم درآمد نشان داد، مصرف صبحانه پس از مدتی می تواند به افزایش نمره امتحانی این افراد کمک کند.
همچنین برگزاری برنامه صبحانه رایگان در مدارس، غیبت و سستی و بیماری را در دانش آموزان شرکت کننده کاهش داد.
در این تحقیق برای ترویج فرهنگ خوردن صبحانه بر آموزش کافی و مناسب والدین و افزایش آگاهی آنان درباره فواید جسمی و روحی خوردن صبحانه و عوارض و عواقب منفی حذف این وعده غذای مهم از طریق رسانه ها، معلمان و بهداشت مدارس، جزوات آموزشی و پایگاه های اینترنتی تاکید و خاطرنشان شده است: ارائه راهکارهای مناسب برای ایجاد تغییرات در شیوه زندگی افراد به وسیله محققان این امر به طور جدی همکاری بین وزارت آموزش و پرورش، صدا و سیما و سازمان ها و فدراسیون های ورزشی و نخبگان جامعه را می طلبد.
گنجاندن دروس مناسب در کتب درسی و ارائه جزوات آموزشی مختصر و مفید برای تشویق دانش آموزان به خوردن صبحانه و تبدیل این عادت به نوعی ارزش اجتماعی، ترغیب نهادهای غیردولتی همچون انجمن اولیا و مربیان برای به عهده گرفتن بخش عمده ای از برنامه های مربوط به ترویج فرهنگ صحیح تغذیه ای و در رأس آنها رویکرد مثبت به صرف صبحانه به عنوان مهمترین بخش تغذیه ای دانش آموزان، اجرای طرح های تحقیقاتی درباره نتایج کوتاه مدت و درازمدت صرف صبحانه در دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی و ارائه نتایج این طرح ها در کنگره ها، برنامه های صدا و سیما و نشست های والدین در مدارس از دیگر راهکارهای موثر در این زمینه عنوان شده که در این مرحله نقش بخش های پژوهشی آموزش و پرورش حائز اهمیت فراوان است.

روزنامه همشهری
ویرایش و تلخیص:آکاایران