زنگ تفریح، زمان خوردن میان وعده است تا دانش آموزان در کلاس بعدی تمرکز کافی داشته باشند. گرسنگی که در پی افت قند ایجاد می شود، قدرت یادگیری را کاهش می دهد ولی خوردن یک وعده غذایی مختصر می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند اما گاهی در بوفه مدرسه گزینه های چندان مناسبی در اختیار دانش آموزان قرار نمی گیرد...

این «پوستر»، شما را با چند ماده غذایی که هم تا حدودی به ذائقه بچه ها خوش می آید و هم مغذی هستند، آشنا می کند.

چیپس از آن خوراکی هایی است که به دانش آموزان توصیه می شود خوردن آن را به حداقل برسانند زیرا هم اسیدچرب ترانس بالایی دارد و هم نمک زیادی وارد بدن می کند. پیشنهاد می کنیم بچه ها به جای آن ظرفی از سیب زمینی سرخ شده خانگی با خود به مدرسه ببرند زیرا در این صورت هم روغن مصرفی روغن مخصوص سرخ کردن است و هم با افزودن گیاهان معطری مثل آویشن و پودر سیر می توان نمک مصرفی را به حداقل رساند.

احتمال وجود اسیدهای چرب ترانس، شکر اضافی و آکریلامید در بیسکویت زیاد است بنابراین می توانید به جای آن یک برش کیک خانگی بسیار خوشمزه به عنوان خوراکی زنگ تفریح به فرزندتان بدهید که هم مواد اولیه مرغوب تری دارد و هم تازه تر است.

آبمیوه های آماده حتی اگر هیچ افزودنی ای (حتی شکر هم) نداشته باشند، ویتامین کمی دارند بنابراین چه بهتر که آنها را با میوه های تازه و فصل جایگزین کنید.

نوشابه گاز و شکر زیادی دارد بنابراین هر لیوان آن انرژی فراوانی را وارد بدن می کند بدون آنکه ارزش غذایی داشته باشد. به جای آن نوشیدن یک لیوان دوغ می تواند به بهبود وضعیت تغذیه دانش آموز کمک کند.

پفک نمک فراوان و ارزش تغذیه ای ناچیزی دارد و می توان ذرت بوداده را که