آکاایران: در این بخش آکا ایران یک پفک سالم خانگی با آرد نخودچی یا هر آرد دلخواه دیگر را به شما آموزش می دهیم تا بتونید برای کوچولوهای دوست داشتنیتون تنقلات سالم خونگی تهیه کنید .

مواد لازم تهیه پفک نخودچی خانگی :

آرد نخوچی نرم یک پیمانه

آرد برنج یا ذرت یک پیمانه

یا مخلوط از آرد ذرت و نشاسته ذرت

جوش شیرین 1/8 ق چ یا دو برابر بکینگ پودر جایگزین شود : 1/4 ق چ بکینگ پودر

3 تا 4 ق غ آب

یک ق غ کره یا مارگارین

پودر پنیر پارمزان 1/3 پیمانه

نمک به قدر لازم

ادویه جات دلخواه مخلوط یا پودر آویشن

رنده یا کفگیر سوراخ دار چرب شده

در صورت تمایل رنگ غذایی یا مقداری زردچوبه

طرز تهیه پفک نخودچی خانگی :

ابتدا آرد ها را با زردچوبه و ادویه جات دلخواه و طعم دهنده ها و جوش شیرین الک کنید . سپس کره ذوب شده و پودر پارمزان را اضافه کنید و مقداری آب افزوده و آن را ورز دهید . خمیر نسبتا سفتی بدست میاید .

اگر کفگیر سوراخ دار ندارید از رنده استفاده کنید . روغن مایع سرخ کردنی را گرم کنید . روغن باید زیاد باشد تا غوطه ور سرخ شوند .

مقدار کمی از آن را با دست برداشته و روی رنده یا کفگیر بکشید . خمیر رشته رشته وارد روغن میشود و پف کرده و سرخ میشود . در کنار دست خود یک ظرف یا سینی با حوله کاغذی قرار داده و آنها را جمع کنید . 

نکته : میتوان از رنگ های مجاز خوراکی پودری یا ژله ای استفاده کرد و خمیر را به چند بخش تقسیم نمود و سپس هر خمیر را جداگانه سرخ کرد و سپس در بسته یا در ظرف باهم مخلوط نمود . زردچوبه و زعفران رنگ دهنده های خوب و مناسبت تری هستند . به جای رنگ از آب لبو یا آب ترشی کلم بنفش هم میتوان مقداری که مزه را تغییر ندهد , استفاده کرد .

برای مشاهده طرز تهیه چیپس سبزیجات ، بر روی لینک زیر کلیک کنید :

طرز تهیه چیپس سبزیجات

منبع :