آکاایران: غذاهایی که به افزایش وزن کودک کمک می کنند

در این مطلب از ابرتازه ها غذاهایی که باعث افزایش وزن کودک می شود را معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید و با این غذاها آشنا شوید.

آکاایران: غذاهایی که به افزایش وزن کودک کمک می کنند

افزایش وزن کودک ٬ راهکار مبارزه با کاهش وزن نوزاد

یکی از نگرانی های اصلی مادران کم بودن وزن نوزاد و یا کودک نو پای خود است. حقیقت این است که اگر یک نوزاد سالم باشد و تغذیه خوبی داشته باشد به هیچ وجه جای نگرانی نیست ،اما اگر  نگران کمبود وزن فرزند خود هستید، با غذاهای پر کالری و مغذی می توانید وزن بچه را افزایش دهید.

شیر مادر، یا شیر کامل

شیر سرشار از کلسیم  و پر  کالری است. اگر  به کودک بیش از یک سال  هر روز صبح ، یک لیوان شیر پرچرب بدهید چاق خواهد شد.

 وزن نوزاد در یک سالگی

افزایش وزن کودک ٬ شیر مادر

موز

موز را می توان به نوزادان پس از ۶ ماهگی  داد. از فیبر، پتاسیم، و ویتامین C و B۶ است. موز  انرژی دهنده و مغذی است. موز را پوره کرده  پس از هشت ماهگی به کودک بدهید، می توانید آنها را ساده یا با کوکتل های شیری مخلوط کنید.

 وزن نوزاد

برای افزایش وزن کودک به او موز بدهید

خامه ماست

خامه  ماست ، غذای خوبی برای افزایش وزن کودک  است. اگر کودک ماست میوه ای دوست دارد آن را با میوه ها مخلوط کرده و اسموتی درست کنید خطری برای کودک ندارد ولی از ماستهای میوه ای بیرون استفاده نکنید چون سرشار از مواد قندی هستند که برای کودک خوب نیست.

خامه  ماست ، غذای خوبی برای افزایش وزن کودک  است

ارزن

یکی از بهترین مواد غذایی برای افزایش وزن در کودکان است. این دانه غنی از فیبر ، پروتئین، و ویتامین های B۱، B۲ و B۶ است.آن را در فرنی کودک ریخته و به او بدهید.

غذاهایی که به افزایش وزن کودک کمک می کنندافزایش وزن کودک

ارزن،  یکی از بهترین مواد غذایی برای افزایش وزن در کودکان است

تخم مرغ

پس از ۸ ماهگی به کودک تخم مرغ بدهید در ابتدا،  فقط باید  زرده بدهید. سفیده تخم مرغ را می توان بعدا به عنوان پروتئین  بدهید. سفیده در برخی از کودکان ممکن است ایجاد آلرژی کند.

سفیده تخم مرغ یک منبع عالی پروتئین، و زرده تخم مرغ سرشار از روی و ویتامین A، D، E و B۱۲ هستند.

 تغذیه کودکان

تخم مرغ برای رشد کودک مفید است

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یکی از مواد غذایی بسیار عالی برای افزایش وزن است. اگر کودک  بیش از یک سال  دارد،  می توانید یک قاشق چای خوری کره بادام زمینی بر روی یک تکه نان مالیده و بدهید بخورد.

 وزن نوزاد در یک سالگی

کره بادام زمینی یکی از مواد غذایی بسیار عالی برای افزایش وزن است.

آوکادو

شما می توانید آوکادو  را به کودک  پس از شش ماهگی بدهید . آوکادو غنی از فیبر  است و چربیهای سالم دارد. اگر برای اولین بار استفاده میکنید به صورت  پوره استفاده شود، و پس از یک سال، شما می توانید آنها را با کوکتل های شیری  مخلوط  کنید.

 وزن نوزاد

آوکادو غنی از فیبر  است و چربیهای سالم دارد و برای افزایش وزن کودک مفید است

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین به نوزادان پس از شش ماهگی بدهید. دارای فیبر و یک منبع غنی از منیزیم، پتاسیم، ویتامین A، B۶ و C است. به کودک به صورت پوره بدهید.

 افزایش وزن نوزاد

سیب زمینی شیرین، دارای فیبر و یک منبع غنی از منیزیم، پتاسیم، ویتامین A، B۶ و C است

منبع: tasalamati.com

.

منبع : abartazeha.com