آکاایران: پوره مناسب برای کودکان

پوره مناسب برای کودکان

هیچ چیز ساده تر از درست کردن پوره میوه و سبزیجات تازه برای کودکان نیست. اما کدام مواد غذایی را می توان برای نوزادان پوره کرد؟ ما در اینجا این مواد را به شما معرفی می کنیم.

سیب
کودک شما، هم حال و هم در آینده، به این ماده که سرشار از فیبر و مواد مغذی است، احتیاج دارد. سیب بهترین غذای اول کودک است. آن را پوست بکنید، هسته هایش را در آورید و خرد کنید، بجوشانید تا نرم شود، سپس آن را له کنید و به کودک خود دهید.

هویج

سیب زمینی شیرین
سیب زمینی شیرین سرشار از ویتامین آ است، که سیستم ایمنی بدن را بالا می برد، و کلسیم که برای رشد استخوان ها لازم است. آن را بجوشانید سپس له کنید. شما همچنین می توانید آن را با آب کمی رقیق کنید.

 

آواکادو

آواکادو
آواکادو سرشار از چربی، ویتامین ای، فولات، پتاسیم و آهن است که برای سلامت کودک ضروری است. یک آواکادو پخته انتخاب کنید، آن را پوست بکنید و هسته اش را خارج سپس له کنید. این ماده احتیاجی به پختن ندارد.

 

رشد استخوان های کودک

هویج
هویج سرشار از  ویتامین آ، سی و کلسیم است که برای رشد کودکان بالای ۶ ماه مناسب است. هویج تازه را پوست بکنید. ته آن را ببرید و آن را بجوشانید تا نرم شود، سپس با مخلوط کن له اش کنید. اگر احتیاجی بود به آن کمی آب داغ بیافزایید.

 

غذای مقوی کودک

موز
این ماده سرشار از ویتامین و پتاسیم است که برای سلامت قلب ضروری است. پوره این ماده به آسانی آماده می شود. بنابراین زمانی که می خواهید سریع اسنکی آماده کنید، موز بهترین انتخاب است. کافی است آن را پوست بکنید و با چنگال له کنید.

 

کدام پوره برای نوزادان مناسب است

  منبع:niniban.com

پوره مناسب برای کودکان

.

منبع : abartazeha.com