آکاایران: میوه انجیر :

انجیر میوه‌ای مقوی و شیرین است که در قرآن به آن قسم خورده شده است. 50 درصد انجیر خشک را قند تشکیل می‌دهد که منبع خوبی از پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم ، فسفر و ویتامین‌ های C ، B ، A است.

آکاایران: مصرف میوه انجیر برای کودکانی که کم خون و بی اشتها هستند مفید است


 انجیر منبع غنی از فیبر غذایی غیرمحلول لیگنین است که نقش عمده‌ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد. از انجیر می‌توان در رژیم‌های غذایی خاص مثل رژیم کم‌چربی، کم‌سدیم‌، پرفیبر، کاهش وزن و دیابتی استفاده کرد.
این متخصص تغذیه افزود: انجیر سدیم و چربی ندارد و مانند سایر میوه‌ها بدون کلسترول است. 40 گرم انجیر تازه یا یک چهارم لیوان انجیر معادل یک واحد میوه است و 1.5 عدد انجیر خشک معادل یک واحد میوه یا 15 گرم کربوهیدرات است.
 انجیر ، فیبر غذایی بالایی دارد که هر واحد آن 20 درصد نیاز روزانه را تامین می‌کند. انجیر بیش از سایر میوه‌ها املاح دارد.در هر 40 گرم انجیر تازه 244 میلی‌گرم پتاسیم (7 درصد نیاز روزانه)، 53 میلی‌گرم کلسیم و 1.2 میلی‌گرم آهن (6 درصد نیاز روزانه) وجود دارد.
 انجیر از نظر طب قدیم ایران، گرم، تعرق بدن را زیاد، ادرارآور، حرارت بدن را کاهش می‌دهد، چاق‌کننده و برای آنها که می‌خواهند وزن اضافه کنند، بسیار مفید است.

.

منبع :