آکاایران: توجه به میان وعده ها در برنامه غذایی کودکان


یکی از مهم ترین عوامل داشتن نسلی سالم و پویا تغذیه مناسب کودکان است. تامین انرژی براساس میزان موردنیاز کودکان و براساس تحرک و سرعت رشد آنها امری ضروری است.
  
منابع انرژی عمدتاً کربوهیدرات و چربی ها هستند که اگر انرژی ضروری از این منابع تامین نشود، پروتئین موردنیاز برای رشد و ترمیم به مصرف تولید انرژی رسیده درنتیجه رشد کودک را مختل می کند. علاوه بر این درنظر گرفتن ویتامین و املاح متناسب با انرژی دریافتی در واکنش های متابولیکی نقشی حیاتی دارند.بنابراین باید نه تنها به کمیت بلکه به کیفیت انرژی دریافتی کودکان نیز توجه شود تا باتقسیم این انرژی به وعده های اصلی  و میان وعده ها به تامین کالری لازم برای آنها کمک کنیم.

شاید تاکنون به جایگاه میان وعده ها در این گروه سنی دقت زیادی نکرده باشیم ولی باید بدانیم که کبد تنها برای 4 ساعت ذخیره گلیکوژن دارد و دریافت میان وعده برای حفظ غلظت قند خون و تنظیم فعالیت سیستم عصبی و عملکرد مغز ضروری است.متا سفانه امروز غذاهای خانگی در نسل جدید مورد کم لطفی قرار گرفته است و سوسیس و کالباس های متنوع موجب محروم شدن از غذاهای سفره می گردد. علاوه بر این تنقلاتی چون چیپس و پفک است که برای سلامت جامعه بسیار مضر است.

طبق آمار 47 درصد کودکان 6 تا 12 ماهه و درصد کودکان 12 تا 23 ماهه کشور در مناطق شهری و روستایی پفک می خورند و با تبلیغات رنگین و جوایز ویژه سرمایه گذاری هنگفتی بر روی بیماری افراد کرده و روزبه روز سود بیشتری را نصیب تبلیغ کنندگان و تولیدکنندگان آن می کنند. این در حالیست که کشورهای توسعه یافته با آموزش گسترده، مصرف نمک را تا حدود 2 تا 3 گرم در روز برای هر فرد محدود کرده اند ولی ما هنوز شوری را به بهای گزافی رواج می دهیم.میزان نمک موجود در پفک موجب عادت ذائقه کودک شده و در آینده زمینه ساز ابتلا به بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی و قلبی است.

همچنین پفک با جذب 9 برابر آب، معده کوچک کودک را پر می کند و احساس سیری کاذب در وی منجر به محرومیت از غذای سفره می شود. هنگام تهیه پفک، پودر ذرت پرس شده در حرارت بسیار بالا قرار گرفته تا به صورت حجیم درآید و درنتیجه روغن آن سوخته و پراکسید تولید می کند. این میزان پراکسید با ماندن پفک در شرایط نامطلوب حرارت و نور زیادتر شده و سلامت کودک را به خطر می اندازد. حال در مورد پفک هایی که فاقد مارک معتبر یا پروانه ساخت هستند احتمال مشکلات دیگر مانند ذرت کپک زده هم به آن اضافه می شود. ازجمله تنقلات شور دیگر چیپس را می توان نام برد که شوری و روغن زیاد آن مسا له ساز است. مضاف بر این که چنین فله ای معمولاً از روغن های سوخته و چندبار مصرف تهیه می شود و سرطان زاست. یکی دیگر از عوامل افزایش ابتلا به بیماری های غیرواگیر نوشابه های گازدار است که علاوه بر مشکلات گوارشی با مقادیر بالای قند منجر به چاقی می شود. همچنین فسفات زیاد آن جذب کلسیم را مختل کرده و بدن را با کمبود کلسیم مواجه می سازد.

آمار مصرف سرانه نوشابه گازدار در کشور آمار 42 لیتر را نشان می دهد و این سؤ ال مطرح می شود که چرا مصرف دوغ و شربت های خانگی کم کالری و بدون افزودنی در کشور ما تا این حد مورد بی مهری قرار گرفته است؟ در کنار نوشابه ها، سوسیس، کالباس با نگهدارنده هایی مانند نیتروزآمین (ماده ای سرطانزا) دیده می شود. علاوه بر این شکلات و آدامس های خارجی که اغلب از طریق غیرقانونی وارد کشور می شوند نیز قابل توجه است.

این در حالی است که در حال حاضر میان وعده هایی مانند گردو، بادام، نخودچی، کشمش، گندم برشته، برنجک، ذرت بوداده، عدس برشته، توت خشک، خرما، انواع میوه ها، حلواشکری، شیرین گندمک و انواع غذاهای خانگی برای کودکان ما نانشناخته است، در حالی که می دانید کمبود ریز مغذی هایی مانند آهن، روی، کلسیم و ویتامین A سلامت کودکان را به مخاطره می اندازد و کاهش سرعت رشد، کم خونی فقر آهن، تا خیر در بلوغ جنسی، کمبود کلسیم و متعاقب آن پوکی استخوان در بزرگسالان کاهش قدرت یادگیری و مقاومت بدن در مقابل بیماری ها از جمله عوارضی است که به دنبال کمبود ریزمغذی ها ایجاد می شود.

بنابراین با آموزش می توان زمینه مناسبی را برای رشد کودک فراهم کرد و با رفتار درست تغذیه ای سلامتی را به کودکان هدیه داد.

   
.

منبع :