آکاایران: آیا تغذیه کودک شما سالم و بی خطری است؟ آیا او پس از خوردن یک وعده غذایی باز هم گرسنه می ماند؟ کودکان هفت ماهه برای پر کردن معده خود نیاز به غذاهای جامد دارند، با شروع هفت ماهگی، شخصیت کودک دچار تغییراتی شده و همچنین این سن، گذری بر برخی تحرکات است، از این رو داشتن رژیم غذایی مناسب برای کودک، از جمله نکات مهمی می باشد که باید مورد توجه مادران باشد.
بخش عمده ای از تغییرات معمول برای کودکان در هفت ماهگی شروع می شود، شروع این دوره، زمان مناسب برای تغذیه کودک نوپا با مواد جامد و خوردن غذا از بشقاب می باشد، لازم نیست که کودک شما برای مصرف غذای جامد دارای دندان باشد، زیرا شما می توانید غذای جامدکودک هفت ماهه خود را 2-3 بار در روز با شیر مادر یا شیر خشک رقیق کنید.

آشنایی باطعم ها در هفت ماهگی کودک:

هفت ماهگی زمانی است که کودک شما با الگوها و طعم های مواد غذایی مختلف آشنا می شود، معرفی طیف گسترده ای از مواد غذایی و طعم دهنده ها به کودک تا زمانی که او به سن یک سالگی می رسد، به او در به دست آوردن یک عادت غذایی مناسب کمک خواهد کرد، ممکن است کودکان در ابتدای آشنایی با انواع مختلف مواد غذایی مورد نیاز برای رشد آن ها، ایرادگیری کنند ، شما با تغییر روش طبخ حتما این مواد غذایی را در برنامه تغذیه کودک خود قرار دهید.

وعده های غذایی کوچک برای تغذیه کودکان نوپا :

یک کودک هفت ماهه معده کوچکی دارد و فقط می تواند یک وعده غذایی کوچک را هضم کند. بنابراین، بهتر است همیشه تنها یک یا دو قاشق از مواد غذایی را به کودک خود بدهید، سپس به مدت دو روز یا بیشتر تا معرفی ماده غذایی بعدی صبر کنید. با این کار، شما می توانید بررسی کنید که آیا کودکتان به هر کدام از انواع مواد غذایی آلرژی دارد. همانطور شما معرفی غذاهای نوین را به کودک خود ادامه می دهید، می توانید برای افزایش تنوع در عطر و طعم غذاهای کودک خود، مصرف مواد غذایی را که قبلا امتحان کرده اید، ادامه دهید.

آکاایران: چه غذایی برای کودک 7 ماهه ام مناسب است؟

غذای خانگی برای کودک هفت ماهه:

غذای خانگی، بهترین غذا برای کودک هفت ماهه است. امروزه، بازارها با طیف گسترده ای از انواع مختلف غذاهای کودک پر شده است. باز کردن یک بطری و خوراندن محتوی آن به کودک خود، کار بسیار ساده ای است. با این حال، هیچ چیز مانند غذای خانگی سالم برای تغذیه کودک شما مناسب نیست. مواد غذایی بسته بندی شده می تواند حاوی مواد نگهدارنده باشد. مواد افزودنی و یا مواد تشکیل دهنده ی غذاهای خانگی حتی اگر ارگانیک هم باشد، ممکن است آفت کش های استفاده شده برای رشد مواد اولیه آن ها برای کودک شما آسیب برساند. مصرف مواد غذایی بسته بندی شده در دراز مدت برای سلامتی کودکان خطرناک است.
هنگامی که شما خودتان مواد غذایی لازم برای تغذیه کودکتان را آماده می کنید، مطمئن هستید که از چه مواد تشکیل دهنده ای استفاده کرده اید. شما می توانید تازه ترین محصولات را برای آماده سازی تغذیه کودک خود استفاده کنید و همچنین می توانید مواد مختلف را با توجه به علاقه کودک، خود به غذای وی اضافه کنید. به این ترتیب شما طعم و مزه طبیعی مواد غذایی را به کودک خود معرفی کرده، در نتیجه این کار تضمینی بر داشتن عادات غذایی بهتر و سالم در آینده خواهد بود. با عادت دادن خود با غذاهای خانگی اطمینان حاصل می شود که رژیم غذایی کودک شما غنی از ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای رشد او رشد بوده و همچنین سیستم ایمنی بدن او قوی تر خواهد شد.

.

منبع : mamanam.com