آکاایران: از دلایل اضافه وزن کودکتان آگاه شوید

آکاایران: از دلایل اضافه وزن کودکتان آگاه شوید

سیمرغ

یک متخصص تغذیه هشدار داد: دانش آموزانی که صبحانه مصرف نمی کنند، اشتهای بیشتری برای خوردن نهار دارند و به همین دلیل وزن اضافه می کنند

 چرا فرزندتان اضافه وزن دارد

مهدی شادنوش متخصص تغذیه و رژیم درمانی با توجه به بازگشایی مدارس و اهمیت تغذیه در سنین مدرسه، اظهار کرد: والدین برای افزایش سلامتی و بهبود کیفیت روز های مدرسه در دانش آموزان باید رعایت نکات تغذیه ای را جدی بگیرند.
وی با تاکید بر اهمیت مصرف صبحانه، افزود: دانش آموزانی که صبحانه مصرف نمی کنند، در وعده ناهار به دلیل افت قند خون اشتهای بیشتری برای خوردن دارند و به دلیل خوردن بیشتر، وزن اضافه می کنند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان کرد: مصرف روزانه حداقل دو میان وعده غذایی مناسب مانند میوه، نان و پنیر، نان و خیار و گوجه فرنگی و... برای دانش آموزان توصیه می شود.

به گفته شادنوش صرف غذا به همراه خانواده و تشویق دانش آموزان به کاهش مصرف غذا های غیرخانگی، مصرف بیشتر سبزی و سالاد در وعده غذایی و خودداری از مصرف غذا یا تنقلات هنگام تماشای تلویزیون از جمله مواردی است که والدین باید به آن توجه کافی دارا باشند.
وی تصریح کرد: اضافه وزن و چاقی در دانش آموزان یکی از مهمترین عوامل خطر ساز برای فشارخون بالا، دیابت و چربی خون بالا در بزرگسالی است.

این متخصص تغذیه با اشاره به عادات غذایی غلط از جمله مصرف بی رویه فست فود ها، سوسیس، کالباس، همبرگر، پیتزا، سیب زمینی سرخ کرده، چیپس و ... خاطرنشان کرد: غذا های چرب و سرخ شده، نوشابه های گازدار که حاوی مقدار زیادی قند هستند، شیرینی و شکلات، مصرف کم سبزی ومیوه و بی تحرکی از دلایل مهم اضافه وزن و چاقی در دانش آموزان هستند.

.

منبع : seemorgh.com