آکاایران: فرنی برای نوزاد یکی از روش های پخت فرنی می باشد که مخصوص نوزاد های شش ماه به بالا می باشد و یکی از غذا های کمکی بسیار خوشمزه است که در وزن گیری نوزاد نقش بسیار مهمی دارد ولی شما باید همه جوانب را رعایت کنید تا از هر گونه حساسیت نوزاد به مواد فرنی پیشگیری کنید. یکی از نخستین غذاهای کمکی که به رشد و وزن گیری کمک می کند فرنی است که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, طرز تهیه آن را آموزش خواهیم داد.

فرنی برای نوزاد شش ماهه

فرنی خوشمزه را می توانید با شیر گاو برای نوزاد خود شروع کنید و یا می توانید از انواع شیر های که می دانید نوزاد دوست دارد تهیه کنید و این نکته را در نظر داشته باشید از ریختن گلاب خوداری کنید زیرا دارای عطر و اسانس است و ممکن است نوزاد آلرژی داشته باشد و حتما قبل از مصرف باید با پزشک کودک مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید. دقت کنید زمانی که برای نوزاد ها غذا تهیه می کنید کمی باید واسوس بیشتری به خرج بدهید و ابزار و وسایلی که استفاده می کنید کاملا بهداشتی و تمیز باشد تا باعث بیماری نشود. فرنی ها یا با آرد برنج و یا نشاسته و گاهی با شیر خشک نوزاد ها تهیه می شود. اگر برای نوزاد های ۶ ماه یا هفت ماهه این فرنی را تهیه می کنید باید کمی رقیق تر تهیه کنید تا بتوانند راحت تر هضم کنند و بعد ها به مرور زمان غلظت فرنی را بالا ببرید.

طرز تهیه فرنی با آرد برنج برای کودکان

تغذیه نوزاد فقط با شیر مادر یا شیر خشک تا پیش از شش ماهگی به این علت است که هنوز رفلاکسهای گوارشی نوزاد به خوبی شکل نگرفته است و هنوز عادت به تغذیه از راه مکیدن دارد. تقریبا از شش ماهگی به بعد شما می‌توانید در کنار تغذیه اصلی نوزاد که با شیر مادر یا شیر خشک است، دادن غذای کمکی به نوزاد را هم شروع کنید.

نخستین غذای نوزاد باید یک بافت کاملاً صاف و یکنواخت کرمی شکل داشته باشد و رقیق بودن آن فقط کمی غلیظ‌تر از شیر مادر باشد، درست مانند فرنی آرد برنج یا انواع سرلاک نوزادان. چنانچه فرنی را کاملا رقیق تهیه کنید، امکان دارد بتوانید حتی قدری زودتر مثلا از 4 ماهگی، دادن غذای کمکی را شروع کنید. البته برای این کار لازم است که اول با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

فرنی با آرد برنج

نصف قاشق غذاخوری شکر

۵ قاشق غذاخوری شیر

طرز تهیه فرنی:

اول آرد برنج را با آب و شکر روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید. آنگاه شیر را افزوده و فرنی را هم بزنید تا غلیظ شود. غلظت فرنی این فرنی باید از شیر مادر قدری بیشتر باشد.

نکته: اگر می‌خواهید این فرنی را با شیر گاو تهیه کنید بهتر است که پیش از استفاده آن را به طور کامل بجوشانید تا از نظر سلامت شیر اطمینان پیدا کنید.

منبع: بیتوته