مصرف تخم مرغ برای کودکان همچون قرص مولتی ویتامین عمل می کند. تخم‌مرغ حاوی مقادیر بالایی از ویتامین‌ها و املاح است. تخم مرغ منبع سرشار از پروتئین است و برای رشد و تغذیه کودک مفید است. سوال بیشتر مادران این است : چه زمانی می‌توانیم دادن تخم مرغ به کودک را شروع کنیم؟

از چه زمانی مصرف تخم مرغ برای کودکان را شروع کنیم؟

نوزادان فقط پذیرش شیر مادر را به عنوان غذا برای رشد دارند. توانایی های دهانی و گوارشی نوزادان برای هضم و جذب مواد غذایی روز به روز پیشرفت می‌کند. نوزاد در عرض شش ماه به غذای کمکی و در عرض یکسال به غذای سفره هم دعوت می‌شود! از بین غذاهایی که می‌خوریم، اگر بخواهیم چند غذای کامل را نام ببریم، تخم‌مرغ حتما یکی از آنها خواهد بود. مصرف تخم مرغ برای کودکان از یکسالگی می تواند شروع شود. از یکسالگی کودک قادر است یک تخم مرغ کامل را بخورد. البته تا یک سالگی توصیه متخصصین تغذیه این است که نوزاد تنها از زرده تخم مرغ استفاده کند و می‌توان یک روز در میان یک زرده کامل را به کودک داد. از دو سالگی می‌توان روزانه یک تخم مرغ به کودک داد.

bs2

آیا بدنبال راه‌هایی می‌گردید تا تخم مرغ را در رژیم غذایی کودک‌تان قرار دهید؟ آیا اخیرا سعی کردید تخم مرغ به کودک‌تان بدهید و او خیلی مایل به خوردن نبوده؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا، تصمیم داریم طرز تهیه 10 مدل متفاوت غذای تخم مرغی برای کودکان را به شما عزیزان آموزش دهیم که برای کودکان بسیار خوشمزه و لذیذ خواهند بود. با ما همراه باشید.

 غذای خوشمزه برای کودکان با تخم مرغ

 

خاگینه با طعم های مختلف

طرز تهیه 6 نوع &quot;خاگینه&quot; خوشمزه در ۵ دقیقه</div>
<div class=گردآوری توسط بخش تغذیه کودک سایت آکاایران