براى پوشاک کمتر هزینه کنید ،لباس از جمله مواردى است که گاهى مجبور مى شوید براى خرید آن پول زیادى بپردازید، بویژه براى کودکان چون مرتب در حال رشد هستند و لباس ها بسرعت برایشان تنگ و کوچک مى شود.

صرفه جویى در هزینه هاى فرزندان

با واقعیت روبرو شوید. داشتن فرزند هزینه هاى شما را چند برابر مى کند. از خرید لوازم ابتدایى گرفته تا لباس و پوشاک و... همه این موارد باعث مى شود که پس انداز کردن کار سختى شود. بنابراین اگر فرزند دارید مطمئن باشید که باز هم راه پس انداز کردن به روى شما باز است. فقط باید به توصیه هایى در زمینه پس انداز و خرج کردن توجه کنید. همچنین اگر در زمینه مهارت هاى بودجه بندى مناسب اطلاع دقیقى ندارید یا در این مورد با شکست مواجه مى شوید، لازم است درباره این موضوعات اطلاعات بیشترى کسب کنید.

براى پوشاک کمتر هزینه کنید. لباس از جمله مواردى است که گاهى مجبور مى شوید براى خرید آن پول زیادى بپردازید، بویژه براى کودکان چون مرتب در حال رشد هستند و لباس ها بسرعت برایشان تنگ و کوچک مى شود. بنابراین براى صرفه جویى در هزینه پوشاک، سعى کنید از فروشگاه هایى که قیمت هاى خود را کم کرده و حراج گذاشته اند، استفاده کنید، همچنین مى توانید لباس هاى کودک خود را با دوستان یا اقوامى که فرزندان بزرگتر یا کوچکتر دارند، مبادله کنید.

کاهش هزینه هاى نوزاد یک نوزاد به تخت خواب، کالسکه و انواع و اقسام کالاهاى دیگر نیاز دارد. در این زمینه مى توانید اجناس دست دوم تهیه کنید. به هر حال از مسائلى که مربوط به سلامتى و ایمنى کودک است، چشم پوشى نکنید. براى مثال در مورد کالسکه دقت کنیدکه خوب و سالم باشد تا خطرى فرزندتان را تهدید نکند. مبادله اسباب بازى به جاى خرید کلى اسباب بازى گرانقیمت، خرید اسباب بازى هاى کمترى توصیه مى شود. سپس مى توانید آنها را با دوستان یا اقوامتان تعویض کنید. کودکان خیلى زود علاقه خود را به اسباب بازى هایشان از دست مى دهند ولى اغلب نسبتاً به اسباب بازى هاى تازه علاقه نشان مى دهند به وسیله مبادله این اجناس مى توانید به تناوب اسباب بازى هاى زیادى براى فرزند خود تهیه کنید، بدون اینکه پول اضافه خرج کنید.

منبع:seemorgh