آکاایران: فنگ شویی گل شادی در طبیعت و ذات کودکان وجود دارد و یک نیاز مسلم برای آن هاست. در نتیجه باید تلاش کرد تا نیاز آن ها در محیط پیرامونشان به آسانی برآورده شود. کودکان نگاهی جست وجوگر و کنجکاو دارند و در برابر هر آنچه که کشف می کنند واکنش مثبت و هیجان زیادی نشان می دهند. راه های متفاوتی در ایجاد لحظات خوشایند برای کودکان وجود دارد؛ یکی از این روش ها تهیه دسته گل است. در این مطلب به آموزش نوعی دسته گل می پردازیم که در عین سادگی می تواند بسیار برای فرزندتان خوشایند باشد.
یک دسته گل اگر طوری تهیه شده باشد که نظر کودکان را به خود جلب کند، علاوه بر ایجاد شادی، باعث می شود کودکان راحت تر با طبیعت رابطه برقرار کنند و زیبایی آن را بشناسند. کودکان در برابر رنگ های شاد و روشن بسیار واکنش نشان می دهند به خصوص در برابر رنگ های زرد و قرمز پررنگ و زنده. برای ایجاد فضایی گیرا برای کودکان، از گل هایی با اشکال خاص و جذاب استفاده کنید. برای فضاهای پرفعالیت مثل اتاق بازی، از رنگ های گرم و تند مثل قرمز و نارنجی و برای فضاهایی که نیاز به آرامش دارد از رنگ های ملایم تر استفاده کنید.

نشانه های انرژی

لاله های قرمز و زرد سیر که دارای گل برگ های دو رنگ و کنگره دار هستند انرژی آتش دارند و به خوبی این انرژی را در محیط پخش می کنند. این انرژی فضا را گرم و صمیمی می کند. از طرفی این لاله ها نیروی زیادی برای جلب توجه دارند و به طرز عجیبی چشم ها را به سمت خود می کشانند. به همین دلیل این نوع گل ها برای قسمت اصلی اتاق بسیار مناسبند.

بهتر است این لاله های دلپذیر را با برگ هایی به رنگ سبز تیره که مخصوص قرار گرفتن در دسته گل هستند تزئین کنید، زیرا این برگ ها انرژی چوب را منتشر می کنند، انرژی لاله ها را تعدیل کرده و شرایط مناسبی برای محیط به وجود می آورند.

پس از تهیه دسته گل، اگر خواستید از انرژی آن برای تحرک و شادابی کودکان استفاده کنید، بهتر است آن را در سمت چپ اتاق قرار دهید. اگر بخواهید انرژی منتشر شده از گل ها به رشد و نمو فرزندتان کمک کند بهتر است دسته گل را در سمت راست اتاق قرار دهید. قرار دادن این دسته گل در قسمت شمال شرقی و جنوب غربی اتاق توصیه نمی شود.

انتخاب ظرف

برای این دسته گل، ظرف و گلدان کریستال ساده توصیه می شود. زیرا در این صورت دستمان برای ابتکار و خلاقیت ها زیبای بیشتر باز است. می توانید روی ظرف دسته گل را با انواع اشیاء تزئینی از قبیل روبان، سنگ های رنگی یا صدف به همراه چسب بیارائید. برای شما یک پیشنهاد جالب و شیرین داریم که مطمئنا بسیار مورد توجه کودکان قرار می گیرد.

گل های جایگزین

در هر فصلی که باشید همیشه گل هایی که مناسب این دسته گل باشند در دسترس تان خواهد بود. فقط دقت کنید گل هایی برای دسته گل انتخاب شوند که شکل و بافت شان ذهن های کنجکاو را به خود جلب کند. هم چنین رنگ های سبز براق، زرد و قرمز برای گل های این دسته گل بیشتر توصیه می شود. گل های ظریف و مینیاتوری یکی از گزینه های مناسب برای این دسته گل ها هستند، زیرا این گل ها به دلیل کوچکی و ظرافتی که دارند بیشتر دست های کوچک کودکان را برای نوازش به سمت خود جلب می کنند.

ماهنامه دکوراسیون منزل

زیبــا شـــو دات کام

.

منبع : zibasho.com