آکاایران: دلایل ترس برخی از کودکان از بازی کردن

چرا کودکم از بازی کردن میترسد ؟

همه بچه ها عاشق بازی کردن هستند اما شاید برایتان عجیب باشد که بدانید بعضی از بچه ها از بازی کردن می ترسند! سراغ پارک ها و اسباب بازی هایشان نمی روند و معمولا تمایلی به تجربه های جدید و تحرک بدنی ندارند. پزشکان به والدین در خصوص ترس کودک از بازی با وسایل بازی در پارک ها و یا مکان های تفریحی هشدار می دهند و می گویند این ترس ممکن است علت روانی داشته باشد و به تدریج با بزرگ شدن کودک مشکلات بیشتری برای کودک ایجاد شود.

بعضی از کودکان از بازی با وسایلی که پیچیده است می ترسند، حتی اگر بازی با کامپیوتر باشد در این زمان والدین می توانند در نقش مربی ظاهر شوند

بعضی از کودکان از بازی با وسایلی که پیچیده است می ترسند، حتی اگر بازی با کامپیوتر باشد در این زمان والدین می توانند در نقش مربی ظاهر شده و لازم و راهنمایی های مفید را به کودک بکنند تا او ترس کمتری پیدا کند.

 

گفتنی است اما ترس کودک از بازی با وسایلی مانند سرسره را باید جدی گرفت، البته در اکثر اوقات این ترس به دلایل اکتسابی رخ می دهد و ترس والدین از بروز مشکل برای کودک و صدمه دیدن او باعث می شود تا ترس در چهره و رفتار آنها نمایان شود، کودک نیز در سنین کم بسیار تحت تأثیر والدین خود قرار دارد و این باعث می شود تا او نیز دچار ترس شود.

 

بررسی ها نشان می دهند در موارد دیگر به غیر از ترس های اکتسابی ترس کودک از بازی با وسایل بازی و یا حتی همسالان می تواند علل مشکلات روانشناسی داشته باشد و در این مواقع والدین به هیچ وجه نباید کودک را تنبیه و یا به اجبار وادار به بازی کنند بلکه می توانند از راهنمایی و مشورت با متخصص روانشناس کودک بهره ببرند تا در آینده کودک دچار مشکلات بیشتر نگردد.

 

منبع :