آکاایران: بابای خوبی برای کودک تان باشید

آکاایران: رفتارهای یک بابای محبوب

بابای خوبی برای کودک تان باشید

اختصاصیآکا ایران: 

تا به حال فکر کرده اید چگونه می توانید سوپرمن فرزندتان باشید ؟ به نظر شما یک بابای ایده آل چگونه با فرزندانشان رفتار می کند تا قهرمان بچه هایش باشد؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا رفتارهای یک بابای سوپرمن را معرفی کنیم ...

 

در واگذاری وظایف به کودک تان همراه او باشید

شما به عنوان والد باید مهارت های زندگی را به کودک تان بیاموزید . اگر وظیفه ای به او محول می کنید باید همراه او باشید و تصور نکنید که کودک دقیقا می داند چه کاری باید انجام دهد . حتی اگر در کاری شما هم خوب نیستید ، با هم شروع به آموختن کنید و با کودک فروتنانه رفتار کنید تا هر آنچه لازم است از شما یاد بگیرد .

 

کودک تان را درک کنید

هر کودکی شخصیت خاص خود را دارد و لازم است که برای شناخت و فهم او تلاش کنید . ببینید چه چیزهایی کودک را جذب می کند یا چه چیزهایی او را ناراحت می کند ؟ همه چیز را درباره کودک تان بدانید زیرا آنها نیاز دارند که شما بدانید چه جور آدمی هستند .

 

به او احساس امنیت دهید

هر کودکی به احساس امنیت و آرامش نیاز  دارد و برای رسیدن به این نیاز همیشه از شما انتظار دارد . وقتی به شما نگاه می کند انتظار یک سوپرمن را دارد که همیشه در کنارش خواهد بود و در کنار او احساس امنیت دارد .

 

برای کودک تان قصه بگویید

تمام  کودکان به قصه علاقه دارند و این کار باعث تقویت ذهن شان می شود و با آنها فرصت با شما بودن می دهد . اگر در کنار قصه گ فتن صداسازی های جالب و متنوع هم داشته باشید ، بیشتر او را جذب می کند و احساس خوبی را به او منتقل خواهید کرد . صدای خنده بی آلایش و پاک او شما را به عرش می رساند و هیچ چیز شیرین تر از صدای خنده او نخواهد بود .

 

به شریک زندگی تان عشق بورزید

با مادر کودک بهترین رفتار را داشته باشید زیرا کودکان رفتار صحیح یک مرد را از شما یاد می گیرند. کودک باید عشق شما به همسرتان را درک کند و این باعث خواهد شد که در یک فضای محبت آمیز رشد کند و الگوی خوبی برای روابط خانوادگی آینده اش داشته باشد. علاوه بر این کودک با دیدن روابط توام با عشق و احترام شما و مادرش حس خوبی خواهد داشت و این در رشد او تاثیر مثبتی می گذارد.

 

کودک تان را بغل کنید

وقتی کودک تان را در آغوش می گیرید حس خوبی را به او منتقل می کنید. هیچ وقت از بغل کردن، بوسیدن  و ابراز علاقه به کودک تان خجالت نکشید و این حس را صادقانه به او منتقل کنید .

تربیت کودک

 

در کنار خانواده غذا بخورید

خیلی از افراد به دور از خانواده غذا می خورند. سعی کنید خانواده را دور هم جمع کنید و با هم سر یک میز غذا بخورید. هیچ موقعیتی برای درک و شناخت متقابل شما و کودک تان بهتر از زمان صرف غذا نمی باشد.

 

درست زندگی کردن را به کودک تان نشان دهید

خودتان را در فرآیند زندگی گم نکنید و بگذارید کودک تان آنچه شما را از دیگران متمایز می کند، ببیند. حواس تان به طرز زندگی کردن تان باشد. اگر کودک تان ببیند شما با اضطراب و سختی زندگی می کنید، همین مسیر را در آینده برای زندگی اش پیش می گیرد. پس درست زندگی کنید تا کودک تان درست زندگی کردن را بیاموزد.

 

به کودک تان محبت کنید

برای کودک تان قلب گشوده ای داشته باشید و حس های مختلف از جمله بخشش ، همدردی و دلسوزی را به او نشان دهید. کودکان این حس ها را مانند شما می آموزند و در آینده همین کار را با فرزندانشان خواهند کرد.

 

از کودک تان مراقبت کنید

شما باید در خانه هم به امور منزل کمک کنید . باید بتوانید چند ساعت کودک تان را نگه دارید و غذای خوبی برای او آماده کنید . کودکان این حس همراهی را به خوبی درک می کنند و باعث می شود احساس خوبی نسبت به شما داشته باشند . 

منبع :