آکاایران: مسائلی که با تربیت پسرتان با آنها مواجه می شوید

آکاایران: دردسرهای تربیت کودک پسر

مسائلی که با تربیت پسرتان با آنها مواجه می شوید

اختصاصیآکا ایران: 

امروز پسر یا دختر بودن نوزاد برای پدر و مادرها تفاوت زیادی ندارد و مهم سالم و شاد زندگی کردن بچه هاست . اما باید قبول کرد که خلق و خو و رفتار دخترها و پسرها متفاوت است و شیوه تربیتی متفاوتی خواهد داشت . مادران پسردار می دانند که باید یک پدر و همسر را تربیت کنند که باید یک انسان سالم و پرانرژی باشد . مادرها رفتارهای عجیب و غریبی را در پسرها مشاهده می کنند و باید برای تغییر و رشد شخصیت پسرشان صبور باشند. در واقع بزرگ کردن کودک پسر مشکلاتی خواهد داشت که در ادامه به آنها اشاره می کنیم ...

درباره امنیت پسرتان تجدید نظر کنید

زمانی که پسرتان نوپا است باید با چشمانی باز مراقب او باشید اما همیشه آثار کبودی و خراش روی بدن او وجود دارد. با بزرگ شدن کودک با طرز پریدن، سرخوردن، بالا رفتن او باید نگران امنیت اش باشید. ماجراجویی های زیاد پسر شما باعث می شود که بیاموزید بریدگی کوچک روی انگشت کودک شما نیازی به مراجعه به درمانگاه و بیمارستان ندارد.

تا چند سال قید خواب راحت را بزنید

زمانی که پسرتان نوزاد است فکر می کردید که باید تا 2 سال قید خواب راحت را بزنید و  اصلا باور نمی کردید که بی برنامگی طولانی مدت در خواب برایتان عادی شود. الان که پسرتان بزرگ تر شده است هنوز خواب راحتی ندارید و حاضرید هر چه دارید بدهید تا یک هفته راحت و خوب بخوابید.

خیلی اشتباهات را به گردن می گیرید

شما مادر هستید و تمایل دارید که موفقیت پسرتان را ببینید. وقتی اشتباهی مرتکب می شود و مشکلی به وجود می آید برعهده گرفتن خطای پسر بسیار ساده به نظر می رسد اما باید یاد داشته باشید که پسرتان در کنار شما تجربیات زندگی را یاد می گیرد.

دیوانه بازی و بی صبری های او روانی تان می کند

با بزرگ کردن پسر بچه محدودیت های ظرفیت جسمانی تان را می آزمایید. مادران برای بزرگ کردن کودک پسرشان باید از تمام ظرفیت های ذهنی و حسی شان استفاده کنند و مشکل وقتی شروع می شود که او را در مجامع عمومی بیرون می برید.

پسر بچه ها معده اضافی دارند

جدا از تمام گرفتاری و بدبختی هایی که برای بزرگ کردن پسرتان دارید مصرف زیاد غذای او نیز شگفت زده تان می کند . هزینه های تامین مواد غذایی در هر ماه شگفت انگیزتر می شود و گاهی فکر می کنید این همه غذا کجا می رود ؟

در منزل همیشه در حال بازی است و خبری از انجام تکالیف نیست

پسرتان از هر فرصتی برای بازی کردن استفاده می کند و صدای دلخراش و ممتد بازی های کامپیوتری از هر جای خانه شنیده می شود. همیشه به این فکر می کنید که آیا روزی می رسد که در سکوت و صلح زندگی کنید؟

در حمام و دستشویی هم به دنبال آرامش نباشید

وقتی به دستشویی می روید مدام صدای سر و صدا و سوال همیشگی که "مامان کجاست؟" شما را آزرده می کند. اما ناراحت نباشید به این وضعیت عادت می کنید. گاهی از خودتان می پرسید چه زمانی شرایط به حالت عادی برمی گردد و به این فکر می کنید که آیا پسربچه ها از این وضعیت راضی هستند که متوجه می شوید بله لذت می برند.

هزینه لباس های پسران تان شما را متعجب می کند

شاید فکر کنید پسر بچه ها هزینه کمتری برای لباس دارند اما وقتی بخواهید برای چند پسر خود چند شلوار لی و تی شرت بخرید از این خیال خام بیرون می آیید.

مدام می شنوید که پسرها ، مادرها را بیشتر دوست دارند

درست است که پسرها مادرشان را دوست دارند اما این قضیه درباره دخترها هم وجود دارد. چرا عده ای از مردم فکر می کنند که احساسات دخترها در این زمینه از پسرها کمتر است؟

پسرها خیلی بی نظم و شلخته هستند

وقتی با دوستان تان که دختر دارند صحبت می کنید با شنیدن گلایه هایشان خنده تان می گیرد و می گویید پسرها از دخترها نامرتب تر و شلخته تر هستند. مادران پسردار وقتی یک روز خانه شان را تمیز و مرتب می کنند باید صبح روز بعد با خانه ای بهم ریخته روبه رو شوند.

فکر حریم خصوصی را از سرتان بیرون کنید

از زمانی که پسر دار شده اید باید هر روز زمان و حریم شخصی تان را محدودتر کنید. هیچ تلاشی برای داشتن یک حریم خصوصی نکنید و اگر می خواهید واقعا حریم خصوصی داشته باشید با دقت زیاد برای آن برنامه ریزی کنید.

مدام نگران هستید که پسرتان در آینده چگونه فردی می شود

مدام می شنوید که پسرها مانند دختر ها به امور منزل رسیدگی نمی کنند و وقتی بیرون از خانه هستند مثل دخترها با شما تماس نمی گیرند. شما ایمان دارید که پسرتان این گونه نخواهد بود اما باز هم نگران هستید که در بزرگ سالی چه شخصیتی خواهد داشت.

برای ایجاد انگیزه در پسرتان زحمت زیادی می کشید

وقتی پسرتان به سن بلوغ و بزرگ سالی می رسد مدام نگران این هستید که چگونه در او شور و انگیزه ایجاد کنید و از این نظر احساس ناامیدی دارید. پسر شما هیچ چیزی جز بازی های ویدئویی و شیطنت در بیرون از منزل را دوست ندارد.

حرص و جوش زیادی می خورید

شاید در پارک یا هر مکانی حرف بدون ملاحظه و دقتی را درباره مسائل پسر داشتن بشنوید اما نباید خودتان را آزار دهید و باید با شادی های پسرتان شاد باشید. 

منبع :