آکاایران: چگونه ترتیب تولد می‌تواند ازدواج و روابط را تحت تاثیر قرار دهد

آکاایران: تاثیر ترتیب تولد بر روابط احساسی فرد

چگونه ترتیب تولد می‌تواند ازدواج و روابط را تحت تاثیر قرار دهد

اختصاصیآکا ایران: 

در این مورد خواندن مقاله "ایجاد رابطه دوستانه بین فرزندان" را به شما پیشنهاد می کنیم.

ترتیب تولد شما می‌تواند بر روابطتان، زندگی عشقی و ازدواجتان و بسیاری چیزهای دیگر تاثیر بگذارد. من در گذشته توضیح دادم چگونه ترتیب تولد در خانواده می‌تواند زندگی یک فرد رابه دلیل تجارب مختلفی که در دوران کودکی کسب می‌کند، تغییر دهد.

برخی مردم فکر می‌کنندپایه‌ریزی یک ازدواج موفق و یا یک رابطه عاشقانه کار ساده‌ای است که نیاز به توجه جزئیات ندارد اما سخت در اشتباه هستند. اگر شما شخصیت خود و همسر خود را نمی‌شناسید پس زندگی احساسیتان همآنقدر خوب پیش نخواهد رفت.

با فهمیدن اینکه چگونه ترتیب تولد خودتان و همسرتان شخصیت هایتان را تغییر می‌دهد قادر خواهید شد که ارتباط بهتر و ازدواج موفق‌تری داشته باشید.

 

چرا ترتیب تولد، ازدواج و روابط را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

 هر کودک با توجه به شرایطی که در آن بزرگ می‌شودویژگی‌های شخصیتی خاصی را بر اساس ترتیب تولدش نشان می‌دهد. به دلیل آنکه کودکان نگرش‌های مختلفی از دنیا و روابط به دست می‌آورند هریک از آنان نیز نیازمند یک روش ویژه برای اداره‌ی موقعیت هستند تا بدین ترتیب از رابطه خود رضایت به دست آورند. در زیر مثال‌هایی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد که چگونه ترتیب تولد روابطتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد:

 

روابط جوان‌ترین فرزند:

جوان‌ترین فرزند معمولا بچه‌ای لوس است که یاد گرفته هر چیزی را که می‌خواهد به دست آورد. در نتیجه ممکن است او فردی بسیار خواستار در رابطه باشد. جوان‌ترین فرزند ممکن است بی تحمل باشد و نمی‌تواند برای آن چیزی که می‌خواهد صبر کند. هنگامی که جوان‌ترین فرزند ازدواج می‌کند از همسرش انتظار دارد که همان نقش مراقبت کنندگان اولیه را برایش ایفا کند به زبان دیگر او از همسرش انتظار دارد از او همانند یک کودک مراقبت کند و این به طور قطع ازدواجش را تحت تاثیر قرار می‌دهد چرا که اگر احساس کند رفتار با محبتی که به آن عادت کرده بود را دریافت نمی‌کند، قطعا از رابطه‌اش ناراضی خواهد شد.

 

رابطه فرزند ارشد:

فرزند ارشد معمولا خصوصیت رهبری دارد و مسئولیت‌پذیر است و به همین دلیل رابطه و ازدواجش نیز به صورت مثبتی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اگرچه پس از به دنیا آمدن خواهر و برادران دیگر ممکن است موقعیت آنان به خطر بیافتد و به همین دلیل برخی فرزندان با این باور بزرگ می‌شوند که کسی همیشه بیشتر از آنان مورد علاقه است و این احساس ممکن است منجر به مشکلات بزرگی در ازدواج شود و فرزند ارشد همیشه شک کند که همسرش به او خیانت می‌کند و یا فرد دیگری را ترجیح می‌دهد.

 

ازدواج و فرزند وسط:

فرزند وسط بودن گاهی ازدواج را به نحو بدی تحت تاثیر قرار می‌دهد. از آنجایی که فرزند وسط خود را محدود شده با فرزندان بزرگتر (که از او تواناتر هستند) و فرزند کوچکتر می‌بیند (که بیشترین توجه را دریافت می‌کند) ممکن است فکر کند کسی او را دوست ندارد و فاقد اعتماد به نفس است. هنگامی که این اتفاق بیافتد فرزند وسط ممکن است باور کند که همسرش نیز او را دوست ندارد و این مسئله بر روی رابطه او تاثیر منفی می‌گذارد.

 

تاثیر ترتیب تولد بر ازدواج می‌تواند تغییر کند

 خبر خوب این است که اگر رابطه شما یا ازدواجتان به دلیل ترتیب تولدتان تحت تاثیر قرار گرفته هنوز هم می‌توانید آن را درست کنید. در مقاله "آیا شخصیت می‌تواند تغییر کند" من توضیح داده‌ام که چگونه تمامی تئوری ها تیپ‌ها شخصیتی که تئوری ترتیب تولد را نیز در برمی‌گیرند تنها مرحله حال حاضر شخصیت را توضیح می‌دهند و به تغییرات نهایی آن توجهی ندارند. حتی اگر ازدواج شما در اثر ترتیب تولدتان به طور منفی تحت تاثیر قرار گرفته باشد شما هنوز می‌توانید این ویژگی‌ها شخصیتی که موجب بروز این مشکلات شده‌اند را از بین ببرید.

 

برخورد با همسر بر اساس ترتیب تولدش

شما باید به اندازه کافی باهوش باشید که ترتیب تولد همسر خود را هنگام برخورد با او به یاد داشته باشید. برای مثال اگر همسرتان فرزند ارشد بود او را به دلیل اینکه اغلب به خیانت متهمتان می‌کند سرزنش نکنید. در عوض به او کمک کنید که متوجه شود چگونه ترتیب تولدش ممکن است شخصیت او را تحت تاثیر قرار دهد و تاثیر منفی بر روی ازدواجتان بگذارد. 

مترجم: مهلا شریف

منبع :