آکاایران: بازی با ماکارانی بهترین سرگرمی برای بچه هاست

آکاایران: بازی های مهیج برای سرگرم کردن کودکان نوپا

بازی با ماکارانی بهترین سرگرمی برای بچه هاست

اختصاصیآکا ایران:

کودکان نوپا و خردسال علاقه زیادی به سر و صدا دارند . یک بار آنها را مقابل تلویزیون بگذارید تا یک برنامه مهیج و پر سر و صدا ببینید و متوجه شوید با چه علاقه ای به صفحه تلویزیون زل می زنند .

اگر در خانه کودک نوپایی دارید که نمی دانید چگونه او را سرگرم کنید ، با ما همراه باشید تا پیشنهادات خوبی به شما ارائه دهیم .

برای کودکان تان یک گروه موسیقی راه بیندازید

سرگرمی های بچه ها

کودکان نوپا دوست دارند سر و صدا تولید کنند . می توانید برای آنها یک کارتون پر سر و صدا و مهیج بگذارید تا با علاقه محو تماشای تلویزیون شوند . البته توصیه نمی کنیم کودک نوپا را جلوی تلویزیون رها  کنید . پیشنهاد بهتر این است که یک لگن کوچک پلاستیکی و یک ملاقه یا چوب سبک به او بدهید و از او بخواهید انواع سر و صداها را تولید کند . شاید این سر و صداها شما را اذیت کند اما باید بدانید کودک تان در حال لذت بردن است .

اجازه دهید کودک تان با میوه ها بازی کند

کودک نوپا دوست دارد هر چیزی را وارد دهان خود کند . در واقع دهان برای یک کودک نوپا مانند یک آزمایشگاه است که از طریق آن می تواند ماهیت هر چیزی را درک کند . شما از این موقعیت استفاده کنید و ظرفی از میوه های خرد شده و رنگارنگ مقابل او بگذارید . در این شرایط با کودک تان برای خوردن میوه رقابت کنید تا هم سرگرم شود و هم ویتامین های مورد نیاز بدنش تامین شود .

بازی با ماکارانی مورد علاقه کودکان نوپا

بازی با ماکارانی

یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین غذاها برای کودکان نوپا ، ماکارانی است . این غذا تفاوت زیادی با دیگر غذاها دارد و مورد علاقه بچه هاست . گاهی می توانید این غذای دوست داشتنی را درست کنید و به آن به عنوان یک بازی و سرگرمی نگاه کنید . باید کودک را آزاد بگذارید تا هر طور که می خواهد رشته های کوتاه و بلند را بخورد . بگذارید با رشته های ماکارانی بازی کند و شکل های مختلفی به وجود آورد . حتی می توانید این غذا را با رشته های بلند درست کنید تا کودک سرگرم تر از قبل شود .

بازی با رنگ ها برای سرگرم کردن کودکان

کودک نوپا خلاقیت بالایی دارد . او می خواهد هر چیزی را با دستان خود تجربه کند و دوست ندارد فقط نظاره گر شما باشد . یکی از بهترین سرگرمی هایی که کودک را شاد می کند بازی با رنگ هاست . برای این بازی باید رنگ های مختلف را در کنار هم بگذارید و ترکیب زیبایی بوجود آورید که برای کودک نوپا هم جالب است . شاید نگران باشید بازی با رنگ آسیبی به سلامت کودک وارد کند . می توانید رنگ های قابل شستشو را از بازار خریداری کنید تا به راحتی بتوانید رنگ ها را از روی پوست کودک بشویید .

کودک نوپا را در لگن آب بیندازید

آب بازی کودکان

برای این که کودک نوپایتان سرگرم شود ، نیاز نیست اسباب بازی های گران و خیلی پیچیده بخرید . یکی از بهترین پیشنهادات برای سرگرم کردن کودکان رها کردن او در ظرفی است که در آن مقداری آب ریخته شده است .  وقتی کودک را در آب بیندازید جیغ و شوق او را می بینید . بازی با آب بهترین و دوست داشتنی ترین بازی برای کودکان است که می توان آن را در هر محیطی برای کودک نوپا فراهم کرد. کودک در این لگن آب می تواند هر کاری را انجام دهد . البته باید مراقب بازی هایی که در اب انجام می دهد هم باشید . باید عروسک های مخصوص بازی در آب را در کنار کودک بگذارید تا به قدر کافی سرگرم شود .

او را در سینک آشپزخانه بگذارید

وقتی هوا سرد است و بازی کردن کودک در این شرایط سلامتی او را به خطر می اندازید باز هم می توانید به فکر بازی با آب باشید . کودک تان را در سینک آشپزخانه بگذارید . سینک آشپزخانه مکانی امن و جذاب برای کودک نوپای شماست که می توانید او را برای چند ساعت سرگرم کنید . می توانید چند بشقاب و قاشق پلاستیکی هم به او دهید تا سرگرم شود . البته حواس تان به او باشد و چشم از کودک نوپای خود برندارید .

منبع :