آکاایران: راه حل برخورد با بچه های لوس و دروغ گو

آکاایران: مشکلات رفتاری کودک خردسال

راه حل برخورد با بچه های لوس و دروغ گو

اختصاصیآکا ایران: 

با بزرگ شدن کودک نوپا و گذراندن دو سال دردسرهای آنها تمام می شود اما کودک باید وارد مرحله مهم تربیتی شود . در سنین خردسالی کودک شما دچار تغییر رفتار خواهد شد و با به دست آوردن استقلال مشکلات رفتاری اش بیشتر می شود. لازم است خودتان را برای مقابله با مشکلات رفتاری کودک آماده کنید تا قبل از رفتن به پیش دبستانی و مدرسه مشکلات حل شده باشد. در این مطلب مشکلات رفتاری  کودکان خردسال و راه حل مقابله با آنها را بیان می کنیم ...

 

نق زدن کودکان خردسال

کودکان خردسال به نرسیدن به هدف خود مدام نق می زنند و بی دلیل بهانه گیری می کنند . آنها می خواهند با گریه و التماس کردن والدین را برای تغییر عقیده متقاعد  کنند و به هدف شان برسند . در این شرایط به هیچ وجه نباید تسلیم کودک تان شوید زیرا در این صورت در دفعات بعدی پافشاری بیشتری خواهد کرد .

باید یک نه محکم به کودک تان بگویید تا متوجه شود قوانین باید رعایت شود و تحت هیچ شرایطی راضی نخواهید شد . اگر او از سنین پایین تر به این روش به دست آوردن اهداف عادت کند در سنین نوجوانی غیرقابل تحمل می شود . پس تلاش کنید نق زدن را از سر کودک تان بیندازید تا به شکل یک عادت در او رشد نکند .

 

پرخاش گری کودکان خردسال

اکثر کودکان خردسال راه بد اخلاقی را بلد هستند . آنها با رفتارهایی چون ضربه زدن ، لگد زدن و حتی گاز گرفتن پرخاش گری و بد اخلاقی شان را نشان می دهند . با گرفتن امتیازات از کودک سبب پرخاشگری او می شوید . باید به کودک تان توانایی حل مشکل را آموزش دهید تا یاد بگیرد در هر شرایطی با آرامش مشکلاتش را حل کند . او باید یاد بگیرید احساساتش را با استفاده از کلمات ابراز کند و هیجانات و احساساتش را با عمل های رفتاری زشت نشان ندهد .

 

دروغ گویی کودکان خردسال

مشکلات رفتاری کودک خردسال -آکامشکلات رفتاری کودک

یکی از رفتارهایی که در بسیاری از کودکان خردسال دیده می شود ، دروغ گویی است . کودک در این سن نمی تواند تمایزی بین واقعیت و دروغ داشته باشد همان طور که در بسیاری از برنامه های کودک انسان ها پرواز می کنند و یا حیوانات حرف می زنند. باید به کودک تان  کمک کنید که مرزی بین حقیقت و دروغ گویی داشته باشد . اگر حرفی می زند که فکر می کنید حقیقت ندارد از او بپرسید آیا واقعا این اتفاق افتاده است یا دوست دارد اتفاق بیفتد ؟

بیشتر کودکان در  جواب این سوال می گویند که دوست دارند این اتفاق بیفتد و ساخته ذهن آنها می باشد . از کودک تان بخواهید در مواقعی که دروغ می گوید به شما بگوید که این حرف را در ذهن خودش ساخته است . در منزل قوانینی را در خصوص صداقت وضع کنید و انتظارات تان را برای کودک به صورت واضح بیان کنید .

 

لجبازی کردن کودکان خردسال

تربیت کودک

کودکان خردسال اغلب به دیگران کمک می کنند و می خواهند استقلال شان را نشان دهند . کودک در این سن به درخواست های شما جواب نه می دهد و می خواهد بداند در صورت سرپیچی از قوانین چه کاری انجام خواهید داد .

قوانینی وضع کنید و عواقب سرپیچی از آنها را نیز بیان کنید تا کودک خود را مجاب به پیروی از قوانین بداند . در اجرای قوانین باید محکم باشید تا کودک فکر نکند شانسی برای فرار از قوانین خواهد داشت . می توانید بر او جایزه در نظر بگیرید تا سعی نکند با بد رفتاری و لجبازی به خواسته هایش برسد . با در نظرگرفتن جایزه اشتیاق او برای پیروی از قوانین بیشتر خواهد شد .

 

لوس بازی کردن کودکان خردسال

گاهی اوقات کودکان برای جلب توجه یا رهایی از استرس کودکانه حرف می زنند. مثلا کودکانی که می خواهند به مهدکودک بروند کودکانه حرف می زنند و این نوعی انتقال عصبی است. در این مورد روشی مشابه با نق زدن  کودکان در پیش بگیرید. قوانین و محدودیت هایی وضع کنید و مواظب باشید خودتان به صورت اتفاقی  این گونه  حرف نزنید تا کودک نیز تشویق شود. 

منبع :