آکاایران: آداب رستوران رفتن را چگونه به کودک یاد بدهیم؟


وقتی بچه داریم دیگر نمی توانیم راحت به رستوران و میهمانی های رسمی بریم. در این مطلب به شما می گوییم که با یک بازی به راحتی می توانید آداب رستوران رفتن را به کودک تان یاد بدهید.

آموزش آداب رستوران رفتن به کودک با بازی  رستوران بازی

 وقتی بچه کوچک داریم، جهانمان تغییر می کند. دیگر نمی شود با خیال راحت به مهمانی و دورهمی رفت به خصوص اگر با میزبان رودربایستی داشته باشیم. دیگر نمی شود آرام و بی دغدغه در رستوران نشست و غذا خورد. کودک مان دوست ندارد مدت زیادی سر جای خودش بنشیند. او به میزهای دیگران نگاه می کند. حتی گاهی با گریه از ما می خواهد خوراکی میز بغل دستی را به او بدهیم. او هنوز قوانین و آداب این مکان ها را یاد نگرفته است، اگر چه در هر صورت و به طور تجربی او به زودی درباره آداب این طور مکان ها آموزش خواهد دید و یاد خواهد گرفت که چطور باعث خجالت والدینش نشود؛ اما ما می توانیم با یک بازی ساده برای او محیطی مهیا کنیم تا هم لذت ببرد و هم با زبان ساده تر و مهربانانه تر به او آموزش دهیم.
این بار می خواهیم یک بازی فوق العاده جذاب را به شما یاد بدهیم که فاقد تردید کودک تان را سر ذوق می آورد و از طرفی مفاهیم بسیاری را به طور خلاقانه و غیر مستقیم به او می آموزد:
رستوران بازی!
* اول با او صحبت کنید و او را آماده بازی کنید.
* یک گوشه از خانه را برای انجام بازی مهیا کنید. اگر میز و صندلی کوچک وجود دارد، از آن استفاده کنید و در غیر این صورت می توانید به جای میز یک جعبه قرار دهید و روی آن رومیزی بیندازید و به جای صندلی، چند متکای کوچک بگذارید.
* اگر کودک تان همبازی دارد، آن دو را مهمان و خودتان نقش گارسون را ایفا کنید.
* از قبل یک منوی کوچک آماده کنید و برخی غذاها و نوشیدنی های مفید را که در دسترس دارید، در آن بگذارید.
* از کودک تان بخواهید همراه دوستش به رستوران بیاید و در حین بازی به او آموزش دهید که وقتی به رستوران می رویم چه می کنیم.
* منو را به او بدهید و کمک کنید تا بر اساس نیاز و علاقه اش یکی را انتخاب کند.
* میز را بچینید و غذای سفارش داده شده را بیاورید.
* می توانید نقش ها را عوض کنید و به او یا همبازی اش نقش گارسون را بدهید و بگذارید رفتاری را که دیده اند، تقلید کنند.
* اجازه بدهید آن طور که دوست دارند بازی کنند اما شما هم از هر فرصتی برای آموزش دادن استفاده کنید؛ مثلا مواردی چون نگاه نکردن به غذای بغل دستی ها، سرو صدا نکردن، رعایت ادب، شستن دست ها قبل از خوردن و چیزهایی از این دست.
* گاهی این رستوران می تواند تغییر کند و نقش کافی شاپ یا آب میوه فروشی را داشته باشد.
* می توانید برای او کاغذهایی شبیه اسکناس درست کنید تا در نهایت مبلغ غذای خود را بپردازد.
مزیت های بازی
* لذت و بازی در کنار پدر یا مادر یا هر دو.
* آموزش مفاهیم رفتار در مکان های عمومی به کودک.
* خوردن و آشامیدن خوراکی های مفید در یک موقعیت متنوع. (چه بسا کودکانی که در شرایط دیگر، برخی خوراکی های مفید را نمی خورند اما در چنین شرایطی و در حین بازی به آن میل دارا باشند.)
* آموزش اعداد و ارقام اسکناس ها و استفاده از پول.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com

.

منبع : seemorgh.com