آکاایران: به تربیت کودکتان نمره ندهید

نقش خانواده ها در کاهش استرس کودکان هنگام امتحانات انکار ناپذیر است، خانواده ها می توانند با گفتار و رفتار خود از بروز استرس در کودکان خود جلوگیری کنند.


آکاایران: به تربیت کودکتان نمره ندهید

دکتر مجتبی امین زاده روانپزشک، با تأکید براینکه خانواده ها باید به کودکان خود یادآوری کنند که گرفتن مدرک و افزایش تحصیلات برای داشتن زندگی سالم و با نشاط است، می گوید: سلامتی و شادابی کودکان اولویت بیشتری نسبت به افزایش تحصیلات دارد. ابتدا باید سلامتی روحی و روانی افراد تأمین شده باشد و پس از آن فرد به مطالعه متون درسی بپردازد. خانواده ها می توانند برای جلوگیری از ایجاد استرس هنگام امتحانات به فرزندان خود بگویند که آنها را فاقد در نظر گرفتن موارد تحصیلی دوست دارند و همیشه از آنها حمایت می کنند بنابراین این تصور که اگر نمره 20 فرد به 19 تبدیل شود دیگر خانواده ها آنها را دوست ندارند، غلط است.
وی با اشاره به اینکه نظام آموزشی نیز باید در کنار خانواده ها سطح توقعات خود را کاهش دهد، بیان می کند: برخی از دانش آموزان به علت افت تحصیلی اقدام به خودکشی می کنند که این مسأله در اغلب موارد ناشی از اصرار های بی مورد خانواده ها بر نمره های فرزندان شان است. مسأله خودکشی دانش آموزان به علت افت تحصیلی بسیار نگران کننده است اما زمانی که دانش آموزان احساس کنند خانواده هایشان بی چون و چرا آنها را دوست دارند با فراغ بال راحت تری درس می خوانند.
.

منبع : tebyan.net