آکاایران: 5 نباید در دعواهای کودکان که هر پدر و مادری باید بداند!!


 دعواهای کودکان یکی از مشکلات بزرگ پدر و مادران است که کلافه شان می کند. در این مقاله به شما 5 رفتار غلط و در حقیقت نباید را در دعواهای کودکان می گوییم.

 پنج «نباید» برای کاهش دعواهای خواهر و برادری

1 - شما در ارتباط با همسرتان از چه روش هایی برای حل تعارضات و اختلاف سلیقه هایتان استفاده می کنید؟ دعوا و جر و ‎بحث های دایمی در خانه به بچه ها می گوید این تنها راه برای حل مشکلات است.

2 - همیشه تصور نکنید کودکی مقصر است که دیگری را کتک می زند. بعضی اوقات، «قربانی»، خواهر یا برادرش را به حد جنون تحریک و اذیت کرده است. معلوم است که بچه ها نباید همدیگر را کتک بزنند، اما وظیفه شماست که از اذیت های پشت صحنه‎ آگاه باشید. بنابراین هیچ وقت به طور پیش فرض از قربانیِ دعوا طرفداری نکنید.

3 - اگر دعوا خیلی سخت و جدی نیست و احتمالِ آسیب دیدنِ بچه ها هم موجود نیست، دخالت نکنید. بچه ها به طورمعمول وقتی تماشاگر داشته‎باشند، طولانی تر، با صدای بلندتر و حرارت بیشتری دعوا می کنند. بنابراین می توانید اجازه بدهید دعواهای کلامی و مشکلات کوچکشان را خودشان حل کنند.

4 - دعوا کردن بچه ها، خیلی اوقات آسیب و ضرر خاصی در پی ندارد ولی به هرحال جنگ و جدل، کار پسندیده ای نیست. بنابراین تحت هیچ شرایطی برای خاتمه دادن به ماجرا، به بچه ها باج ندهید و تسلیم خواسته‎هایشان نشوید.

5 - همه چیز را به هم ربط ندهید. «نباید با خواهرت دعوا می کردی، چون از تو بزرگ تره/ کوچک تره/ ضعیف تره/ دختره/ ....». آموزش دادنِ احترام گذاشتن به بزرگ تر و مراعات حالِ کوچک تر و چیزهایی از این دست، جایش وسط دعوا نیست. بچه ها نباید دعوا کنند چون دعوا کار بدی است و روش های بهتری برای حل مشکلات وجود دارد.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com

.

منبع : seemorgh.com