bxs1

تربیت کودکان باهوش با آی کیو بالا !

جنین به خوبی صداهای اطراف را می شنود

اختصاصی بیست ستون:  

اگر می خواهید کودکانی باهوش داشته باشید باید در دوران بارداری مواد غذایی مفید مصرف کنید تا هوش جنین را بالا ببرید . علاوه بر آن حرف زدن با جنین و آرامش داشتن مادر تاثیر فوق العاده ای روی جنین می گذارد .

دکتر نسرین تهرانی ، روانشناس بالینی در این باره گفت : اغلب تصور می کنیم جنین داخل شکم مادر هیچ درکی از عالم واقعی ندارد اما واقعیت این است که جنین می تواند تاثیرات زیادی را از این دنیا دریافت کند . در واقع هم واکنش و یا درکی که در دوران کودکی ، نوجوانی یا جوانی دارید از دوران جنینی نشات می گیرد زیرا جنین در داخل شکم مادر تمام صداها را می شنود و می تواند نسبت به صداها شناخت پیدا کند و واکنش نشان دهد .

به همین دلیل اگر کودک و نوزاد از صداهای بلند می ترسد و یا با شنیدن صداهای بلند گریه می کند در دوران بارداری در شکم مادرش در محیطی پر سر و صدا قرار داشته است . در این دوران جنین با پا کوبیدن به شکم مادر واکنش نشان می دهد .

این روانشناس بالینی به عوامل تاثیر گذار روی افزایش هوش کودک اشاره کرد و گفت : سن مناسب بارداری و شرایط روحی و روانی مادر و پدر می تواند نقش تاثیر گذاری روی بالا بردن هوش کودک داشته باشد .

علاوه بر آن حرف زدن با جنین و آرام بودن نقش موثری در افزایش هوش کودک دارد زیرا جنین به خوبی جملات محبت آمیز و صحبت کردن را درک می کند و قبل از ورود به عالم واقعی به این حس ها آگاه است.

او گفت : پیش ازاین والدین با اظهار وجود بیماری اوتیسم در فرزندان شان ما را وادار به بررسی کردند که نتیجه این تحقیقات به دوران جنینی اشاره داشت زیرا والدین در آن زمان مشاجرات زیادی به دلیل ناخواسته بودن فرزندشان داشتند .

او افزود : مشاجرات میان پدر و مادر تاثیر مستقیمی روی روان کودک دارد. البته این مشکلات را می توان تا حدی کنترل کرد اما در هر صورت روان کودک خدشه دار شده است.

این روانشناس توصیه کرد: خانم های باردار تا سه ماهه اول دوران بارداری باید به تغذیه مناسب و قرار گیری در شرایط روحی و محیطی آرام توجه ویژه ای داشته باشند. همسران خانم های باردار نیز باید تا اندازه کافی حمایت کننده باشند و محیطی آرام را برای آنها مهیا کنند. در این دوران باید مغزهایی چون مغز بادام و هفته ای دو بار ماهی بخورید تا روی هوش و آی کیو فرزندتان تاثیر قابل توجهی بگذارید. 

.

منبع :