آکاایران: با 5 رفتار ساده به فرزندتان ابراز علاقه کنید


روش های زیادی برای ابراز علاقه به فرزند وجود دارد. در این بین با 5 راه ساده به فرزندتان ابراز علاقه کنید.

معمولا بیشتر ما آن قدر سرمان با چیزهای مختلف مشغول می شود که یادمان می رود برای چیزهای مهم زندگی مانند ابراز علاقه به فرزندان مان وقت بگذاریم. یکی از استادان روان شناسی دانشگاه هلند در این باره گفته است: حتی اگر شما وقت کافی برای ابراز علاقه به کودک تان ندارید، ما به شما راه های ساده ای را نشان می دهیم که معنی «دوستت دارم» می دهد.

1 - یادداشت بگذارید

گذاشتن یک نوشته کوتاه در ظرف غذای کودک تان یا کیف مدرسه او، می تواند ایده خوبی باشد. برای کودک بزرگ تر که دوست ندارد هم کلاسی هایش از این که مادرش به او نامه ای داده باخبر شود، می توانید یادداشت را در اتاق خواب او بگذارید.

2 - زمانی که به او سلام یا با او خداحافظی می کنید، در آغوشش بگیرید

آیا می دانید که گاهی عمل ما انسان ها از کلام مان تاثیرگذارتر است؟ شاید شما این کار را هر روز فاقد فکر انجام دهید، یا این که چون والدین تان این رفتار را با شما نمی کردند، شما نیز از انجام آن امتناع می کنید، اما به یاد داشته باشید که همین عمل به ظاهر کوچک، معنی بسیاری برای کودکان دارد.

3 - با هم شام بخورید

تحقیقات نشان می دهد کودکانی که در کنار والدین خود شام می خورند نسبت به دیگران از اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند و نمره های بهتری در مدرسه می گیرند. زمان شام بهترین موقعیت برای دور هم جمع شدن و صحبت کردن درباره مسائلی است که در طول روز، اتفاق افتاده است. اگر فرصت این کار را برای شام ندارید، حداقل وعده دیگری مانند صبحانه یا حتی عصرانه را در نظر بگیرید.

4 - به کودکتان بگویید که چرا دوستش دارید

هر روز یکی از خصوصیات خوب کودکتان را به او گوشزد کنید. آیا از این که او به موقع تکالیفش را انجام می دهد، خوشحال هستید؟ یا این که او به خوبی مشکلاتش را با دوستان و خواهر یا برادرش حل می کند؟ این نکات مثبت کوچک را به خاطر بسپارید و هر روز یکی از آنها را بازگو و از کودکتان تشکر کنید.

5 - با هم بخندید

تاثیر خنده را در زندگی تان از یاد نبرید؛ به عنوان مثال هنگام خوردن صبحانه، برای فرزندتان جوک تعریف کنید یا آخر هفته ها کنار او دراز بکشید و داستان های خنده دار بگویید.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle

.

منبع :