آکاایران:  

بهتر است به کودکان از همان دوران کودکی آموزش های لازم را بدهیم تا بتوانند از خلاقیت و استعداد های خود به خوبی استفاده کنند. بقیه در ادامه ....

برای پرورش کودک و شکوفایی استعداد و خلاقیت کودک باید طبق اصول علمی جلو رفته و از نکاتی که روانشناس ها و متخصصین بارها بیان کرده اند استفاده نمود .

1 - همیشه رفتارهای کودک خود را یادداشت کنید تا بیشتر با احساسات و روحیات او آشنا شوید. پس از بررسی یادداشت ها می توانید فعالیت هایی را متناسب را رفتارهای او انتخاب کرده و فرزندتان را راهنمایی نمایید .

2 - مدت‌هاست​ دیگر بچه‌ها با خاک و گل بازی نمی‌کنند. اگر حیاط مناسبی دارید یا پارکی نزدیکی خانه‌تان قرار دارد، به شما توصیه می‌کنیم فرزندتان را از این بازی‌های لذتبخش محروم نکنید. با او همراه شوید و اجازه دهید حسابی خاک بازی کند. این نوع بازی و ساختن برخی سازه‌ها و اشیا با گل به خلاقیت او بسیار کمک خواهد کرد .

3 - اگر پارک در نزدیکی شما نیست ناامید نشوید. با استفاده از چند وسیله کهنه و از کار افتاده یا خمیرهای بازی هم می‌توانید بچه‌ها را سرگرم و به افزایش قدرت خلاقیت آنها کمک نمایید . البته به شرطی که بچه‌ها را آزاد بگذارید تا قدری ریخت و پاش هم بکنند. می‌توانید با آنها مسابقه ساختن کاردستی‌های مختلف بدهید و ده‌ها کار دیگر که می‌توان در خانه انجام داد.

4 - یادتان باشد همه ما درصدی خلاقیت داشته و مهم آن است که همان را پرورش داده و به مرحله شکوفایی برسانیم . پس انتظار نداشته باشید کودک شما در تمام زمینه‌ها بهترین باشد. کاری که شما باید انجام دهید آن است که پیشرفت‌های عادی کودک‌تان را ببینید و او را برای انجام آنها تشویق نمایید . تشویق لفظی و کارهایی مانند نصب نقاشی‌های کودک روی دیوار یا یخچال خانه از این دست موارد می باشد .

5 - یادتان باشد متناسب با سن فرزندتان کار‌هایی را در خانه به او محول نمایید . این شیوه در او احساس خوبی ایجاد خواهد نمود . دادن مسئولیت و خواستن از او، به فرزند شما می‌آموزد برای حل مسائل زندگی‌اش فکر کند و راه‌حلی بیابد.

منبع : سیمرغ

.

منبع : banookade.ir