آکاایران: چگونه با مواد غذایی سالم به تقویت هوش و حافظه کودکانمان کمک کنیم

انواع توت مثل: توت فرنگی سر شار ازآنتی اکسیدان ها ست. آنتی اکسیدان ها قدرت شناختی و توانایی فکر کردن را در کودکان افزایش می دهد. ویتامین C موجود در آن سیستم دفاعی بدن را بهبود می بخشد 

• تخم مرغ:

تخم مرغ یکی از غذاهای مغذی و برای رشد کودک لازم است. تخم مرغ سر شار ازپروتئین و مواد غذایی مانند چربی امگا-۳ اسیدهای لوتئین و روی است. این مواد غذایی برای رشد مغز کودک لازم است.

• کلسیم و آب:
بدن کودک را همیشه به اندازه کافی مرطوب نگه دارید. هرگز برای مرطوب نگه داشتن بدن کودک به وی نوشیدنی های قندی مانند نوشابه های گازدار و آب میوه های صنعتی ندهید. سعی کنید همیشه در یخچال خود ماست، شیر سویا، پنیر داشته باشید چرا که این مواد غذایی منبع خوبی از کلسیم محسوب می شوند. ماست بهترین منبع پروتئین ، چربی و ویتامین ب است. چربی موجود در ماست برای سلامت مغز لازم است. این چربی غشای مغز را انعطاف پذیر نگه می دارد و به انتقال پیام های عصبی کمک می کند.

چگونه با مواد غذایی سالم به تقویت هوش و حافظه کودکانمان کمک کنیم - آکاچگونه با مواد غذایی سالم به تقویت هوش و حافظه کودکانمان کمک کنیم - آکا

• اسیدهای چرب امگا ۳:

اسیدهای چرب امگا ۳ را می توان در روغن زیتون، آجیل، آووکادو، سالمون و تن ماهی یافت کرد. اسیدهای چرب عملکرد شناختی حافظه را تقویت می کنند. تخم کتان ها نیز سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند و خوشبختانه بسیاری از کودکان این ماده غذایی را به راحتی در برنامه غذایی شان می پذیرند. ماهی غذای بسیار عالی برای مغز است و حاوی چربی امگا-۳ و ویتامین D است. این مواد غذایی از توانایی شناختی کودک محافظت و حافظه را تقویت می کند. ماهی تن ،ماهی قزل آلا و ساردین نیز منابع خوب چربی امگا-۳ است که اهمیت حیاتی برای رشد و تکامل مغز و کارکرد شناختی کودک دارد.

• غلات کامل، آنتی اکسیدان ها و چولاین ها:

غلات کامل، آنتی اکسیدان ها و چولاین که یک ماده مغذی است که عمدتا در تخم مرغ ها یافت می شود، برای رشد و تقویت مغز دارای اهمیت خاصی هستند. به این منظور می توان از انواع نان گندم و ماکارونی و یا جوی شیرین نشده همراه با انواع توت ها به عنوان صبحانه استفاده کرد. آنتی اکسیدان ها را می توان در انواع میوه و سبزی جات خام یافت کرد. بسیاری از انواع لوبیاها نیز سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند. جو دوسر، این ماده غذای پر فیبر و پروتئین است که شریان های مغز و قلب را تمیز نگه می دارد. طبق یک تحقیق انجام شده، کودکانی که جودوسر در برنامه غذایی داشتند نسبت به دیگران بهتر می توانستند مشکل درسی خود را حل کنند. علاوه بر آن جودوسر انرژی زای سریع نیز است.

سلامت باشید.

منبع:سایت چاره کار

.

منبع : charekar.com