آکاایران: پیسی در کودکان نشانه ها و علائم بزرگسالان را دارد ولی در درمان کمی متفاوت است. یکی از نکات مهم در کودکان جلوگیری از بیماری روحی و محدود نشدن کودک در روابط با دوستان و هم سن و سالانش است. از این رو باید پیس کودکان جدی گرفته شود و با صحبت کردن کودک را متوجه کنید که با دیگر کودکان فرقی ندارد و بیماری پوستی او واگیر ندارد نیست.

لکه های پوستی در کودکان

آکاایران: پیسی در کودکان: پیشگیری و درمان | سایت سلامت

<>
پیسی در کودکان چگونه درمان می شود؟

درمان پیسی در کودکان

معمولاً در کودکان از روش های درمان شدید و تهاجمی استفاده نمی شود. در بیماران خردسال استفاده از ضد آفتاب و پوشانیدن لک ها با مواد رنگ کننده بهترین درمان است. کورتون های موضعی را هم با احتیاط زیاد می توان بکار برد. از «پووا» معمولاً تا سن ۱۲ سالگی استفاده نمی شود، اما در این دوره سنی نوعی از اشعه ماورابنفش به نام ماورابنفش B با طیف باریک، نتایج قابل قبولی در درمان پیسی داشته است.

راه پیشگیری از گسترش یا عود پیسی در کودکان

از آنجایی که علت پیسی در کودکان شناخته نشده است، راه مؤثری برای پیشگیری از آن موجود نیست. نقش استرس های روحی در ایجاد یا تشدید بیماری قطعاً مشخص نشده است. اگر چه بعضی از بیماران دوره های شدت بیماری را به این استرس ها ارتباط می دهند. در برخی بیماران، هرگونه آسیب پوست(سوختگی، زخم، خراشیدگی، ضربه های مکرر) موجب پیدایش لک های پیسی در محل آسیب می شود. این دسته از بیمارن باید در مراقبت از پوست خود دقت بیشتری نمایند. نقش غذا در بروز بیماری مشخص نیست و در حال حاضر هیچ محدودیت غذایی خاصی به بیماران توصیه نمی شود.

سلامت دات لایف توصیه می کند تا درمان پیسی کودک ، مراحل مشاوره و صحبت با کودک خود را پیگیری کنید. اگر کودک شما دارای پیسی نمایان و در موقعیت های باز بدن باشد احتیاج به دلداری ، صحبت و مشاوره دارد تا بداند با کودکان دیگر هیچ فرقی ندارد ، بیماری او واگیر ندارد و به شخص دیگری منتقل نمی شود. کودکانی که این بیماری را در صورت خود تجربه می کنند احتمال آسیب روحی بیشتر دارند و شاید نیاز باشد با مشاور متخصص در این باره صحبت کنید تا بتوانید از بروز بیماری های روحی کودکتان جلوگیری کنید.

کاربران زیادی پرسیده اند که آیا پیس واگیر دارد که در جواب بگوییم خیر پیسی واگیر ندارد.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف