آکاایران: کودک خبرچین!

دختری ۸ ساله دارم که رازهای خانه را جلوی دیگران و میهمان ها مطرح می کند، بیشتر در جمع بزرگ تر ها حضور پیدا می کند و اصلا از من حرف شنوی ندارد. 

بخش خانواده ایرانی تبیان

آکاایران: کودک خبرچین!

۲- اگر مسائل مهم زندگیتان را در جمع بیان می کند یکی از دلایل مهم آن، این است که خودتان در حضور همسر یا بستگانتان همین کار را می کنید، فاقد اینکه متوجه باشید دختر ۸ ساله شما با وجود اینکه مشغول بازی است، صحبت های شما را می شنود. سعی کنید الگوی خوبی باشید و مسائل و رازهای خانوادگی را با دیگران مطرح نکنید، اگر هم این کار را انجام می دهید حداقل زمانی که او مدرسه است و درخانه حضور ندارد با دیگران صحبت کنید.

3- وقتی کودک رازهای خانواده را مطرح می کند واکنش شدید نشان ندهید بلکه او را از جمع بیرون ببرید و او را از نظر خودتان مطلع کنید؛ مثلا بگویید: «من خیلی ناراحت می شوم وقتی مسائل خصوصی زندگیمان جلوی بقیه مطرح می شود» یا در همان موقع با یک نگاه جدی (فاقد هیچ صحبتی) برای چند ثانیه به او نگاه کنید.

4- به هیچ وجه از روش های نصیحت، عصبانیت، تهدید، تنبیه و... به ویژه در حضور جمع استفاده نکنید.

5- دخترخانم شما به شدت نیازمند جلب توجه است. شما و همسرتان سعی کنید نکات مثبت او را بیشتر ببینید برای مثال می توانید توانمندی هایش را روی کاغذ بنویسید و روی کمدش بچسبانید. تا می توانید با او بازی کنید برایش وقت بگذارید با هم بیرون بروید و...

6- به دیگران بسپارید که وقتی از مسائل زندگیتان صحبت می کند، هیچ واکنشی نشان ندهند و کاملا بی تفاوت باشند. 

.

منبع : tebyan.net