آکاایران: تا چه سنی لازم است به نوزاد شیر بدهید

اگر شما هم بچه ی شیرخواره دارید و برایتان سوال است که تا کی باید به بچه شیر بدهید و تا چه سنی می توانید او را از شیر خود بگیرید این مقاله تمام سوالات شما را پاسخ داده و ابهاماتتان را برطرف می کند. برخی از پزشکان معتقدند کودک تا سن ۶ ماهگی فقط باید از شیر مادر تغذیه کند و برخی دیگر حتی در این نظریه هم اختلاف هایی دارند. اما یک مرجع معتبر تر مثل مجمع بین المللی بارداری و شیردهی و تغذیه ی کودکان چه نظری در این باره دارد؟

شما تا هر زمان که بخواهید می توانید به بچه ی خود شیر بدهید. زنانی که باردار می شوند تا هر زمانی که نوک سینه شان مداوم تحریک شود شیر دارند و می توانند آن را به کودکان خود بدهند. این مادران باید با پمپ سینه شیر خود را تخلیه کنند تا در سینه شان نماند و راه شیر را نبنند. حتی دیده شده است که برخی مادران تا ۵ سال هم توانسته اند به کودکان خود شیر بدهند.

اما در این خصوص که تا چه زمانی شما باید به بچه شیر بدهید یا تا چه زمانی باید از غذاهای کمکی استفاده کنید و همچنین چه زمانی می توانید بچه را از شیر بگیرید باید بگوییم که این یک موضوع شخصی و فردی است. این سوال برای هر مادر و فرزندی یک جواب دارد و اصلا نمی شود برای همه یک نسخه ی یکسان پیچید. لازم است با توجه به شرایط بدنی مادر و همچنین نیاز و شرایط کودک این زمان ها تعیین شود. شما به عنوان مادر بچه باید نیاز های بچه تان و شراط او را در نظر گرفته و هرگاه متوجه شدید دیگر تنها با شیرتان سیر نمی شود از غذاهای کمکی استفده کنید. همچنین هرگاه حس کردید غذاها می توانند به تنهایی نیاز کودک را تامین کنند او را از شیر بگیرید. توجه داشته باشید که در صورتی که تا چند هفته شیر سینه تان را تخلیه نکنید شیرتان خشک خواهند شد.

فراموش نکنید که طبق آخرین آمار کاهش تایم شیردهی به بچه ها به یک نگرانی شایع تبدیل شده است. شما به عنوان مادر این امار را افزایش ندهید. فراموش نکنید که تنها چند ماه بیشتر شیر خوردن کودکتان تفاوت فاحشی روی سیستم بدنی او در آینده و استخوان بندی او دارد. سعی کنید در قطع کردن دوران شیردهیتان عجله نکنید. نظر شما چیست؟

.

منبع : 7ganj.org