آکاایران: رئیس اورژانس کشور نسبت به استفاده از پکیچ ها در ساختمانها که باعث کاهش ضریب هوشی کودکان و خستگی و کسالت مزمن می شود، هشدار داد.

آکاایران: هشدار : استفاده نادرست از پکیج موجب کاهش هوش کودک میشود

امین صابری نیا رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کشور با بیان اینکه عدم ایجاد دریچه هوا در ساختمان هایی که مجهز به پکیچ هستند موجب کاهش اکسیژن در محیط می شود، اظهار داشت: کاهش اکسیژن موجب کاهش ضریب هوشی کودکان و ایجاد خستگی در ساکنان واحدهای مسکونی می شود.

صابری نیا با اشاره به استفاده از پکیج  به عنوان سیستم گرمایشی منازل و عوارض ناشی از آن گفت: در بحث استفاده از پکیج میزان هوایی که در منزل مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم است، زیرا اصولا در ساختمان هایی که به این سیستم مجهز هستند باید اکسیژن در فضای داخل منزل جا به جا شود.

وی افزود: در حال حاضر طبق استاندارهای نوین ساختمان سازی باید یک تهویه هوا در داخل منزل های مجهز به پکیج ایجاد شود که این دریچه به صورت سیستم خاصی نیست تنها یک شکاف در دیوار ایجاد می کنند و لوله ای را داخل آن قرار می دهند که بدین وسیله هوا آزادنه در فصا جا به جا می شود.

رئیس اورژانس کشور با توجه به تاثیر منفی استفاده از پکیج خاطرنشان کرد: متاسفانه دیده می شود استفاده از پکیچ موجب کاهش اکسیژن در واحدهای مسکونی می شود که این موضوع در ضریب هوشی کودکان تاثیر منفی دارد و افراد خانواده را دچار خستگی و کسالت مزمن می کند.

گردآوری: گروه هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org