آکاایران: با ۵ صبحانه مقوی برای کودکان آشنا شوید

پورتال رنگی: با وجود این که اکثر والدین می دانند که مصرف صبحانه برای بهبود رشد جسمی و بالا رفتن بهره هوشی کودکانشان بسیار موثر است؛ اما مشکل اصلی آنها با فرزندانشان در مورد مصرف صبحانه آن است که بسیاری از کودکان هر نوع غذایی را برای مصرف در صبحانه دوست ندارند. از دیدگاه علم تغذیه، سه اصل مغذی بودن، اشتها آور بودن و طعم و مزه خوب داشتن مواد غذایی می توانند باعث شوند تا هر کودکی تمایل پیدا کند تا مواد غذایی مذکور را در صبحانه مصرف نماید.

ساندویج تخم مرغ پیتزایی

در این نوع صبحانه یک تخم مرغ را کاملا پخته و به صورت اسلایس درآورده سپس هر قطعه را بر روی یک قطعه نان تست قرار داده و روی آن یک عدد گوجه فرنگی و یک برگ پنیر گودا قرار داده و به مدت ۳ دقیقه در داخل تستر یا مایکروفر گذاشته تا داغ شود. ساندویج حاصل از لحاظ ارزش تغذیه ای بسیار مغذی و دارای ارزش سیرکنندگی بالایی می باشد.

آکاایران: با 5 صبحانه مقوی برای کودکان آشنا شوید

دسر ماست و کورن فلکس

کودکان مصرف دسر را بسیار دوست دارند. به همین دلیل می توان در یک لیوان پایه بلند مقداری کورن فلکس ریخت و روی آن را با ماست و مقدار کمی ژله یا ژلاتین پر کرد و حدود ۱ ساعت در فریزر قرار داد تا به شکل بستنی خود را بگیرد. سپس صبح آن را به عنوان صبحانه به کودک داد. این نوع صبحانه برای کودکانی که اشتهایی به خوردن غذا در صبح ندارند، پیشنهاد بسیار خوبی می باشد.

ساندویچ صورت آدمک پنیری

بسیاری از کودکان ممکن است از خوردن نان و پنیر ساده در صبحانه خوششان نیاید، اما اگر بتوان به نوعی آن را سرو کرد که مورد پسند واقع شود، می تواند به عنوان یک صبحانه دوست داشتنی برای کودک مطرح باشد.
در این نوع صبحانه می توان مقدار حدود ۳۰ گرم پنیر را بر روی یک اسلایس نان تست که ترجیحا هم به شکل گرد و دایره ای درآمده مالیده و سپس از برش های گوجه فرنگی و خیار برای تشکیل صورت آدمک استفاده نموده.

مخلوط مغزهای گیاهی و میوه های شیرین

مخلوط کردن مغزهای گیاهی مانند بادام، فندق، بادام هندی با میوه های شیرینی مانند موز، زردآلو، هلو، سیب، پرتقال یا نارنگی شیرین برای برخی کودکان می تواند بسیار دلپذیر باشد. به علاوه اینکه این نوع صبحانه از نظر ارزش تغذیه ای و میزان انرژی مورد نیاز برای کودک بسیار مقوی و مغذی می باشد.

مخلوط پنیر، چیپس تورتیلا و تخم مرغ

یکی دیگر از صبحانه های مقوی ترکیب کردن پنیر با چیپس تورتیلا و تخم مرغ پخته خردشده می باشد. این صبحانه از لحاظ ارزش تغذیه ای جزء صبحانه های مغذی است که توصیه می شود حداقل یک تا دو بار در هفته از جمله صبحانه های مصرفی توسط کودک باشد.

پورتال رنگی: با ۵ صبحانه مقوی برای کودکان آشنا شوید

.

منبع : https:portal-rangi.com