آکاایران: 11 نقل قول دلپذیر از زبان دکتر کاماروفسکی در مورد واقعیت زندگی کودکان

دکتر Evgeny Olegovich Komarovsky یکی از مشهورترین متخصصان اطفال ، یکی از کاندیدای علوم پزشکی ، مجری تلویزیو و نویسنده 15 کتاب در مورد نگهداری و مراقبت از کودکان می باشد و به همین دلیل از جانب والدین شخصی حائل احترام و اهمیت می باشد و ما به همین دلیل برخی از سخنان این شخص بزرگوار را که توانسته اند موثر و تاثیرگذار باشند را برای شما فراهم آورده ایم

آکاایران: 11 واقعیت مهم از زبان دکتر کاماروفسکی متخصص کودکان

عکس دکتر کاماروفسکی پزشک متخصص کودکان

جملات دکتر کاماروفسکی در مورد رازهای زندگی کودکان 

این جملات دلپذیر عبارتند از : 
1- تقریبا 100% بزرگسالان می دانند که چگونه یک نوزاد ایجاد می شود اما 99.9% از این افراد چگونگی برخورد و تربیت کردن نوزاد را نمی دانند .
2- اطمینان از صحت و سلامت مادر در نگهداری و حفظ کودک باید از جانب پدر انجام شود و برای اطلاع از چنین موردی به دوران قبل از ازدواج می رسد که باید با در نظر گرفتن تمام شرایط صورت گیرند .
3- یک کودک شاد ، جدا از هر جنبه دیگر ، یک کودک سالم محسوب می شود و می تواند به راحتی حرف بزند ، بخواند و ...
4- نه کمیت و نه کیفیت متخصصان اطفال نمی توانند مشکل سلامتی کودکان بیمار را رفع و حل نمایند و سلامت کودک تنها وابسته به پدر و مادر می باشد و این نیز هم به دوران قبل از ازدواج و دوران بارداری مادر نوزاد وابسته و متصل است .
5- کودک هیچ چیزی را مرهون شخص دیگری نیست .
6- شخصا زمانیکه والدین با فرزندشان به مطب من مراجعه می کنند ، اغلب توصیه می کنم که یک حیوان اهلی خانگی مانند سگ را خریداری نمایند و کودک شما می تواند 2 بار در روز با حیوان اهلی به پیاده روی در خیابان برود .
7- اگر فرزند شما به مدت چند وقت (خواه طولانی خواه کوتاه) بیمار باشد تنها یک کار می تواند موثر باشد و آن این است که کودکتان را به خارج از شهر به یک خانه روستایی ببرید . این کار کاملا متفاوت است و می تواند از گشت و گذار در هتل های گران قیمت موثرتر باشد .
8- یکی از مشخصات یک کودک معمولی لاغر و فعال بودن آن می باشد .
9- من مطمئنم که تمام کودکان سالم به دنیا می آیند اما ممکن است مشکل از پدر و مادر کودک یا تیم پزشکی که او را به دنیا آوردند باشد .
 evgeny olegovich komarovski

نقل قول هایی از دکتر کاماروفسکی خطاب به همه ی والدین

10- مهم ترین چیز برای خانواده خوشحالی و سلامت آن می باشد . خانواده نباید با خوشحالی کودک زندگی کند و این خوشحالی باید همه گیر باشد . برای مثال زمانیکه به کودک یک بسته شکلات می دهید ، به گونه ایی تربیت شده باشد که آنرا در بین خود و اعضای خانواده ایی که در بین آن زندگی می کند تقسیم نماید .
11- مهم تر از همه این است که شما به تنهایی مرکز جهان و دنیای خود نیستید . ما و خانواده ما مرکز جهان و دنیای ما هستند .

11 واقعیت مهم از زبان دکتر کاماروفسکی متخصص کودکان

11 واقعیت مهم از زبان دکتر کاماروفسکی متخصص کودکان
53
منبع : گروه ترجمه نمناک/ ف.ن
.

منبع : namnak.com