آکاایران: اولین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان

ضرورت آموزش کودکان زیر 6 سال

براساس یافته های روان شناسی و علوم تربیتی، سال های پیش از دبستان در رشد و تربیت کودکان نقش اساسی و تعیین کننده ای دارد. در این دوران حساس و مهم، یادگیری کودکان عمیق تر، سریعتر و آسان تر انجام می شود.توانایی های آنان درجنبه های مختلف رشد شکوفا می شود و پایه های اصلی شخصیت آنها شکل می گیرد.
 

آکاایران: ضرورت آموزش کودکان زیر 6 سال


آموزش و سلامت روان کودک در عصر تکنولوژی باهمه تجربه های کسب شده، نیازمند سازماندهی مسایل مختلف در سیاست های یکپارچه در زمینه مراقبت و رشد کودکان خردسال، سیاست های پیشگیری و مراقبت از کودکان نیازمند به حمایت ویژه، حقوق کودک، استانداردهای آموزشی، آموزش خودمراقبتی، مهارت های زندگی، نقش رسانه بر تربیت و رشد کودکان، محیط زندگی ایمن است. از این رو دبیرخانه ی دائمی کنگره آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان، با توجه به برگزاری موفق دوره های قبلی کنگره در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و بازتاب بسیار گسترده آن ها در نظر دارد با بهره گیری از تجارب گذشته اساتید دانشگاه های معتبر ایران و جهان و نهادهای علمی مرتبط اولین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملّی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان را در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار نماید.
این کنگره به دنبال آن است که با گردهم آوردن صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، سیاستگذاران و مدیران، سازمان های ذی ربط و علاقه مند، مربیان، متخصصان و علاقه مندان مباحث کودک، به تبیین مفاهیم و اهداف آن بپردازد و فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات، ارائه یافته های پژوهشی نوین در زمینه آموزش، سلامت، رسانه در تربیت کودکان و سایر موضوعات مرتبط با محورهای کنگره را فراهم می سازد.
بر این اساس، دبیرخانه ی اولین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملّی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان با افتخار از تمامی متخصصان، کارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراکز علمی، تحقیقاتی دعوت می نماید با شرکت در برنامه های متنوع این کنگره در این رویداد مهم بین المللی مشارکت نموده و با آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی خود، زمینه دستیابی به اهداف فوق را فراهم سازند.
محورهای کنگره
سیاست گذاری:
چشم انداز، ماموریت و راهبردها/ مدیریت یکپارچه / حقوق کودک
آموزش:
 آموزش و خانواده، محیط زندگی، فضای مجازی و رسانه / رویکردهای آموزشی/ استانداردهای آموزشی/ آموزش خودمراقبتی و مهارت های زندگی
سلامت :
سلامت و خانواده، امنیت، محیط زندگی و فضای مجازی.
راهنمای ارسال مقالات
کلیه علاقه مندان، دانشجویان، اساتید، مربیان و پژوهشگران می توانند ضمن رعایت فرمت نگارش مقالهر( این فرمت از منو فایل مقالات قابل دانلود می باشد.) آخرین یافته های علمی، پژوهش، کاربردی و مروری خود را منطبق بر محورهای ارائه مقاله کنگره از طریق کنترل پنل کاربران به دبیرخانه کنگره ارسال نمایید. برای این کار باید از طریق عضویت در سایت (ثبت نام اولیه) یک حساب کاربری ( کنترل پنل شخصی) ایجاد نموده سپس وارد صفحه خود شده از طریق منوی ارسال مقاله، مقالات خود را ارسال نمایید.
در این کنگره مقالات به دو زبان فارسی یا انگلیسی مورد پذیرش قرار می گیرند.
مهلت ارسال مقاله تا تاریخ 1397/2/25 می باشد.
برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.


.

منبع : tebyan.net