آکاایران: فرزندان مادران شاغل در آینده موفق ترند

یک تیم تحقیقاتی از انگلیس و آمریکا داده های مربوط به بیش از ۱۰۰ هزار مرد و زن در ۲۹ کشور مختلف را به منظور تعیین وضعیت اشتغال مادران در آینده فرزندان آنها بررسی کرده است.

آکاایران: فرزندان مادران شاغل در آینده موفق ترند


نتایج این تحقیقات نشان داد دخترانی که توسط مادری شاغل بزرگ می شوند در آینده شانس بیشتری برای داشتن شغل های موفق خواهند داشت و پسران با مادر شاغل نیز در آینده زمان بیشتری را برای مراقبت از اعضای خانواده صرف خواهند کرد. اما طبق نتایج این تحقیق اشتغال مادران تاثیری بر میزان شادی فرزندان ندارد.
محققان تاکید کردند این تحقیق به این معنی نیست که مادران شاغل، مادرانی بهتر باشند یا فرزندان آنها شادتر یا بهتر از دیگر افراد باشند بلکه بررسی ها نشان می دهد دختران مادران شاغل تنها شانس بیشتری برای شاغل شدن و تصرف مسئولیت های نظارتی داشته و پسران این مادران نیز در آینده زمان بیشتری را در خانه با اعضای خانواده خود می گذرانند.
طبق تحقیقات زنانی که مادران شاغل داشته اند نسبت به زنانی با مادران خانه دار ۱.۱۹ برابر بیشتر شانس اشتغال داشته، ۱.۲۹ برابر بیشتر در کارشان بر دیگران نظارت داشته و حدود ۴۴ دقیقه بیشتر در محل کارشان زمان صرف می کنند. درآمد سالانه این زنان همچنین به طور قابل توجهی بیشتر گزارش شده است.
در میان مردان اما وضعیت اشتغال مادران تاثیر چندانی بر اشتغال آنها نداشت. در عوض بررسی ها نشان می دهد این مردان حدود ۵۰ دقیقه در هفته بیشتر از مردانی با مادران خانه دار در خانه و برای مراقبت از اعضای خانواده خود زمان صرف می کنند. این مردان هم چنین در مراقبت از فرزندان خود نیز بیشتر دخیل هستند.
به گزارش سی ان ان، محققان این مطالعه خاطرنشان کردند این یافته ها در تضاد با باورهای رایج عمومی است که اشتغال زنان را مغایر با مصالح خانواده و جامعه می داند.
منبع : میگنا
.

منبع : tebyan.net