آکاایران: راههایی برای مشغول کردن کودک در کالسکه

بسیاری از مادران به پیاده روی علاقه داشته و دلشان می خواهد کودکشان را نیز به همراه خود ببرند اما نگهداری از کودک در کالسکه قدری دشوار است . چرا که کودک طاقت زیاد ماندن در فضایی ثابت را ندارد و بعد از مدتی از کالسکه خسته شد و نگهداشتن او درون کالسکه دشوار تر میشود. در اکثر کشورها، گذاشتن کودک در وسیلۀ کیسه مانندی که به پشت یا پهلوی پدر یا مادر وصل شده و نوزاد را در آن می گذرانند، به تدریج جایگزین کالسکه شده است. این کار باعث می شود که نوزاد به خوبی بتواند محیط اطراف را تماشا کند.

 

آکاایران: ترفندهایی برای نگه داشتن کودک در کالسکه + تصاویر

راههایی برای نگهداشتن کودک در کالسکه

برای اینکه بتوانید با موفقیت کودک خود را در کالسکه نگهدارید لازم است از یک، دو و حتی همه ی ترفندهای زیر کمک بگیرید.

استفاده از خوراکی های طولانی در کالسکه

 خوراکی

همان طور که هر مادری می داند یک راه برای شاد نگه داشتن کودکان در هر موقعیتی خوراکی ها هستند. اما در اینجا باید خوراکی شما چیزی نوین، هیجان انگیز و تا حد ممکن زمان بر باشد. مثلاً یک پرتقال به او بدهید تا خودش پوست بکند. سعی کنید از خوراکی های طبیعی و سالم استفاده کنید.

کارهای دستی در کالسکه

یک دفترچه ی قدیمی و تعدادی ماژیک در کالسکه بگذارید. از کودک خود بخواهید هر چیزی که در راه می بیند را نقاشی کند، درختان، حیوانات، آدم ها .... تخته های وایب برد کوچک برای این کار انتخاب خوبی هستند.

حباب بازی در کالسکه

 بازی های کودک

این ایده شاید برای هر مادر و کودک و در هر جایی مناسب نباشد. اما اگر شرایط مناسب است و با کمی شلوغ کاری مشکلی ندارید می توانید بک حباب ساز جلوی کودکتان بگذارید. همزمان با حرکت کالسکه او برای خود حباب درست کرده و به مسیر حرکت آن ها نگاه می کند . این سرگرمی می تواند تا مسیر زیادی کودک را مشغول کند.

در کالسکه بازی کنید

 سرگرم کردن کودک

با کودک خود بازی زیر را انجام دهید. مثلاً به او بگویید " من چیزی را می بینم که صورتی است. تو هم آن را پیدا کن". با این کار کودک رنگ ها را بهتر یاد می گیرد و شما همزمان با حرکت کالسکه می توانید چیزهای جدیدی برای بازی پیدا کنید.

استفاده از دوربین در کالسکه

 نگهداشتن کودک در کالسکه

شاید شما هم یک دوربین قدیمی دارید که در کمد خاک می خورد. می توانید آن را در یک مناسبت خاص به کودک خود هدیه بدهید. بگذارید کودکتان با این دوربین قدیمی از هر چیزی که دوست دارد در راه عکس بگیرد. عکس های دیجیتال برای کودکان بسیار سرگرم کننده اند، خصوصاً اگر خوشان آن ها را بگیرند.

ترفندهایی برای نگه داشتن کودک در کالسکه + تصاویر

51
منبع : ویکی 5040/ م.ف
.

منبع :