آکاایران: تاثیر مثبت به آغوش کشیدن نوزاد توسط والدین

همه انسان ها محبت عمیقی نسبت به فرزندان خود دارند و همیشه در این راستا تلاش می کنند که به بهترین نحو فرزندان خود را تربیت کنند و تحویل جامع دهند . اما برخی از انسانها بر این باورند که زیاد محبت کردن و به آغوش کشیدن بیش از حد فرزندان ؛ می تواند به آنها لطمه بزند . آنها می ترسند که فرزندانشان از سمت دوستان مورد تمسخر قرار گیرند و به آنها لقب مامانی داده شود .

تاثیر به آغوش کشیدن نوزاد توسط والدین در رشد او

در این بخش از سایت نمناک مطلبی را برای شما امکان می کنیم که نشان می دهد به آغوش کشیدن فرزندان تاثیر بسزایی بر روی رشد آنها می گذارد.
 

آکاایران: اهمیت به آغوش کشیدن نوزاد توسط والدین

به آغوش کشیدن نوزاد اثرات مثبتی در رشد او دارد

مجله Current Biology در یکی از مقالات خود که نتیجه تحقیقات در بیمارستان ملی کودکان در کلمبوس انجام شده است را بدین شرح منتشر نموده است.
 
دانشمندان 125 نوزاد نارس را مورد مطالعه قرار داده اند و متوجه آن شده اند که به آغوش گرفتن نوزادان توسط مادرانشان عکس العمل خاصی را در مغزشان رخ می دهد و یک حس خاصی را شکل میدهد که این حس به ایجاد روابط اجتماعی و عاطفی و همچنین توسعه به موقع سیستم عصبی می انجامد .
 
بدین صورت است که تکمیل سیستم عصبی نوزادان نارس بسیار وابسته به لمس و صدای والدین است.
 
محققان توانستند با اندازه گیری سیگنالهای تغییری در مغز نوزادان متوجه رشد و تحریک سیستم های عصبی آنها در زمان لمس شدن بدنشان توسط والدینشان را متوجه شوند.
پس تا میتوانید نوزادان و کودکانتان را در آغوش بگیرید و بخاطر مسائل پوچ و غیر علمی آنها را از خود دور نکنید

اهمیت به آغوش کشیدن نوزاد توسط والدین

55
منبع : گروه ترجمه نمناک - /ص
.

منبع :