آکاایران: حرف هایی که نباید به والدین کودکان اوتیسم زد

ممکن است بیشتر ما با این اختلال که اوتیسم نام دارد آشنا باشیم و اگر از نشانه های آن آگاهی داشته باشید می توانید تصور کنید که چقدر سخت است که والدین یا پرستار این کودکان باشید. اوتیسم اختلال جدی است که توانایی یادگیری و ارتباطات اجتماعی کودک را مختل می کند. این اختلال پیچیده ذهنی به دلیل جهش ژن هنگام تولد رخ می دهد که مراقبت می شود اما درمان خیر.

نشانه های اصلی اوتیسم اختلال های اجتماعی نامناسب، پرخاشگری، ناتوانی در یادگیری، ناتوانی در هماهنگی، بی حسی، اختلال در صحبت کردن و عصبانیت است. والدین کودکان اوتیسم زمان های سختی برای رویارویی با این بیماری می گذرانند.

صحبت های نادرست و پیشنهادات غلط به والدین کودکان اوتیسم 

از گفتن این حرف ها به والدین کودک اوتیسمی خودداری کنید

شاید قصد دارید کمکی کرده باشید اما به دلیل ناآگاهی از شرایط یک کودک اوتیسم شما هر گز نمی توانید مشاور خوبی برای والدین آنها باشید ، به عنوان مثال جملات ساده ای که در زیر به آنها اشاره شده است جملاتی است که اغلب اطرافیان به عنوان توصیه هایی با هدف بهبود وضعیت به خانواده یک کودک اوتیسمی گفته می شود در صورتی که نتیجه کاملا منفی خواهد بود.

1. خوب می شوند : اوتیسم یک فاز یا حالت نیست که نوسان داشته باشد، بلکه اختلال جدی است که درمان نمی شود. بنابر این گفتن این حرف والدین کودک را بدتر میکند.

2. آنها (کودک ) را مجبور کنید : کودکان اوتیسم قادر نیستند درخواست ها را اجرا کنند و والدین می توانند آنها را مجبور کنند چون آنها پرخاش می کنند.

3. نیاز به نظم و قانون دارند : این بدترین چیزی است که به والدین کودک اوتیسمی گفته می شود چون تنبیه و تلاش برای نظم روی آنها جواب نمی دهد.

4. برای من طبیعی به نظر می رسد : این جمله می تواند برای اکثر والدینی که کودکانشان مبتلا به اوتیسم است ناراحت کننده باشد چرا که اشاره شما به نرمال بودن کودک اوتیسمی نه تنها آنها را تسکین نمی دهد بلکه نشان می دهد که شما متوجه مشکل او هستید و سعی دارید شرایط حساس او را به شیوه ای دیگر جلوه دهید.

پیشنهادات غلط به والدین کودکان اوتیسم

3.33
منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
.

منبع :