آکاایران: رازی که باید همیشه از کودکانتان مخفی کنید

تربیت کودک مهم ترین هدف و وظیفه والدین است ، بچه ها آینه ی رفتار پدر و مادرهایشان هستند پس باید برای آموختن بهترین ها گفتنی و نگفتنی ها را بدانید. بخشی از تربیت اخلاقی فرزند در رفتار و صحبت های والدین صورت می گیرد پس حواستان را خوب جمع کنید و رازهای مگویی که رفتار فرزندتان را تحت شعاع قرار خواهد داد را بشناسید.

10 رازی که برای تربیت کودک باید مخفی بماند

1- چه مقدار غذای ناسالم دوست دارید: کودکان معمولا عادت های غذایی را از والدینشان الگو می گیرند . وقتی پدر و یا مادر از چیپس های چرب و کلوچه و ... می خورند هرچند به فرزندشان اهمیت غذای سالم را تعلیم دهند اثری ندارد.

 
2- چه بخورید و چه نخورید: به آنها واضح نگویید اگر سبزیجات نخورید چه اتفاقی برایتان می افتد . بسیار حائز اهمیت است که به آن ها از کوچکی تعلیم دهید که این مواد چگونه روی تنظیم رژیم تاثیر می گذارد.
 
 
3- اینکه چه مقدار از تولد کودکتان آسیب دید :شما دوست ندارید که کودکتان را مقصرکنید و در نتیجه این واقعیت است که مادر آسیب می بیند.
 
 
4- دعواهایی که با همسرتان داشته اید: هیچ وقت در مورد اشتباهات همسرتان با کودکتان صحبت نکنید . دعوا رخ می دهد و کودکتان شاهد هستد اما شما باید به آنها نحوه ی حل و ستیز و رویارویی با احساسات را تعلیم دهید.

آکاایران: تربیت کودک، 10 راز که والدین نباید به بچه ها بگویند

رابطه رفتار والدین با یکدیگر در تربیت کودک

 
 
5-چه مقدار کارهای منزل را کوچک می شمارید: کسی سینک پر از ظرف های کثیف و شستن یک تپه لباس را دوست ندارد. اما بخش مهم این است که به کودکان مسئولیت را تعلیم دهید . که کاری های روزانه را یاد بگیرند و انجام دهند.
 
 
6- چه مقدار نگران آنها هستید : بعد از اینکه پدرو مادر می شوید سخت است که باور کنید چیزی را بیشتر از فرزندتان دوست داشته باشید. به همین منظور یک ترس همیشگی با شماست . بسیار حائزاهمیت است که کودکانتان از نگرانی شما در رابطه با سلامت و امنیت آگاه نشوند این نگرانی برای آنها مخرب است.
 
 
7- چه مقدار متنفر هستید از فریاد زدن : بسیار سخت است که سر کودکتان فریاد بزنید اما بسیار مهم است که به آنها بیاموزید چه چیزی خوب و چه چیزی بد است ولی نباید بعد از فریاد زدن بگویید که چقدر از این کار متنفرید چرا که به او می آموزید به راحتی کاری که نازیباست را انجام دهد.
 
 
8- مشکلات مالی : حتی اگر زندگی پر استرس و سختی از لحاظ مالی دارید سعی کنید وضعیت را برای کودکانتان طبیعی جلوه دهید و آنها را با علاقه برای بی پولی آماده کنید.
 
 
9- چه مقدار خوشحال می شود که آنها بخوابند: وقتی کودکانتان در انتهای روز می خوابند زمان بسیارمناسبی است که استراحت کنید و به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید و خلوتی را با همسرتان داشته باشید. اگر چه این زمان هاس ممکن است جز بهترین اوقات باشد اما اجازه ندهید کودکتان متوجه شود چون ممکن است قلب کوچکش بشکند.
 
10- چه مقدار بعضی اوقات زندگیتان کثیف است : همه دوست داریم تظاهر کنیم همه چیز داریم اما به عنوان والدین چیزهایی هم وجود دارد که محقق نشده . به کودکانتان نشان دهید بزرگ کردن آنها و حافظه ی آن ها مهم تر از تمیز کردن آشپزخانه است.

تربیت کودک، 10 راز که والدین نباید به بچه ها بگویند

4.510
منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
.

منبع :