آکاایران: لگوهای بازی بچه ها را چگونه بشوییم

لِگُو معمولاً از جنس پلاستیک ساخته می‏شود. ساختمان اجزای لگو به طریقی است که از متصل کردن قطعات به یکدیگر شکل مورد نظر به دست می‏آید. لگو معمولاً در اندازه‏ها و فرمهای گوناگون ساخته می‏شود.در این بازی، کودک معمولاً باید دقایق بسیاری را صرف ساختن شی‏ء مورد نظر کند. البته اهمیت این بازی در این است که یادگیری کودک هیچ وقت جنبه تکراری و خسته‏ کننده پیدا نمی‏کند و به وسیله قطعات لگو می‏توان اشکال مختلف و نوین درست کرد. قطعات آن به سهولت روی هم سوار می‏شوند و به آسانی شکل می‏گیرند، به همین دلیل مورد توجه و علاقه کودکان بوده و می‏توانند هر روز چیز جدیدی بسازند و از آن لذت ببرند.

اگه شما هم مثل من مادر یه بچه شیطون و بازیگوش باشید حتما به این مورد برخورد کردید که برای شستشوی لگوهای بازی باید چیکار کرد ؟

اول لگوها رو از هم جدا کرده و داخل یه کیسه توری یا کیسه های مخصوص لباس شویی بریزید ..
در کیسه رو ببندید و اون رو داخل لباسشویی بندازید .. دقت کنید آب باید گرم باشه .. در حین کار سر و صدای زیادی ایجاد میشه که ناشی از خوردن لگوها به هم و به دیواره لباسشوییه ولی نگران نباشید اتفاقی نمی افته !
بعد از اتمام کار لگوها رو در فضای باز بچینید تا کاملا خشک بشه ..
برای نظم دادن به لگوها هم میتونید یه کیسه پارچه ای قشنگ برای لگوها درست کنید تا کودک بعد از اتمام بازیش لگوها رو داخلش بریزه ! ( البته که بیشتر اوقات مادر پدرا باید این کار رو انجام بدن )
از این کیسه ها برای نظم دادن به اسباب بازی های دیگه اتاق کودک هم میتونید استفاده کنید .. با ابتکار جالب دوختن پلاستیک به جلوی کیسه در عکس هم میشه اسباب بازی ها رو از هم تفکیک و مرتب کرد و به راحتی هم اونا رو از هم تشخیص داد .

شستن لگو

نحوه شستشوی لگوهای بازی کودکان

52
منبع : کاغذ رنگی-/ ر
.

منبع :