آکاایران: برای کودکان زیر 1 سال چه اسباب بازی بخریم

کودکان زیر یک سال چه سرگرمی هایی نیاز دارند و برای آنان چه نوع اسباب بازی هایی تهیه کنیم؟
کودکان دیگر در این سن نوزاد به حساب نمی آیند و وارد خردسالی شده اند. در این سن بازی هایی جنبش دار همچون ایستادن، راه رفتن و توقف کردن و بالا رفتن از جایی برایشان بسیار مهم است. در این سن می توانید هنگام بازی و بالا و پایین پریدن ها به او شیر هم بدهید و این کار را به جزئی از بازی تبدیل کنید.

سرگرمی های عجیب برای کودکان زیر یک سال

دوباره و دوباره چیدن

کودکان در این سن می خواهند ارتباط همه مسایل دنیا را با هم بسنجد. آنها دوست دارند همه جا را با وسایل مختلف پر و سپس خالی کنند. به همین دلیل، جعبه هایی در اختیار او قرار دهید که در آنها به راحتی باز می شود (مثل جعبه کفش) و به او نشان دهید چگونه می توان وسایل را داخل آن ریخت و از جعبه درآورد.
روش دیگر چنین بازی هایی این است که دسته ای از لیوان ها را کنار هم جمع کنید – ترجیحا پلاستیکی یا اسباب بازی – و به کودک بیاموزید چگونه می توان آب، شن، خاک یا هر چیز دیگری را از لیوانی به لیوان دیگر یا ظرف بزرگ تر ریخت.

حمام شاد

در این دوران کم پیش می آید کودک بی صدا در وان یا تشت حمام بنشیند و شما او را بشویید. بچه های بزرگ تر دوست دارند بایستند، آب بازی کنند، موهای شما را بکشند، پرده حمام را بکشند و … .
برای کنترل این همه هیجان و شیطنت های کودکانه می توانید اسباب بازی های امن به حمام ببرید و موجب سرگرمی کودک شوید. حتی می توانید از اطراف خانه وسایل پلاستیکی و بی خطر همچون سطل ماست، بطری های پلاستیکی شیر، فنجان ها پلاستیکی و … را با خود به حمام بیاورید.

آکاایران: اسباب بازی های مناسب برای کودکان زیر یک سال

اسباب بازی های مناسب کودکان زیر یکسال

می توانید انتهای ظرف های پلاستیکی را سوراخ و داخل آنها را آب کنید تا آب بیرون بریزد و به کودک بیاموزید که می تواند با دست خود مانع از خروج آب شود. یا با آن اردک پلاستیکی کودک خود را حمام کنید. به این ترتیب، کودک علاوه بر بازی کردن تمیز هم شده است.

تفریح بی پایان

وقتی کودک شما توانایی راه رفتن یافت کرد می توانید وسایل یا اسباب بازی هایی را در فاصله ای دورتر از جایی که ایستاده است، قرار دهید و از او بخواهید آنها را بردارد. برای اینکه کودک از شما یاد بگیرد یکی از وسایل شخصی خود همچون گوشی موبایل را در فاصله ای دورتر بگذارید و روی زانو به سمت آن بروید و بردارید. کودک از این کار خوشش می آید و کار شما را تقلید می کند.
اجازه دهید کودک وسایلی را روی زمین بکشد و حمل کند. مثلا هل دادن اسباب بازی یا جعبه کفش ایده مناسبی است.

اسباب بازی های مناسب برای کودکان زیر یک سال

52
منبع : برترین ها-/ ر
.

منبع :