آکاایران: راهی رای رفع مشکل کودکان بد غذا

اکثر بچه ها مخصوصا در سنین 3 تا 8 سالگی دیگر علاقه ای به خوردن غذا ندارند و بیشتر علاقه مند به مصرف خوراکی های صنعتی و فست فودها هستند که مطمئنا شما از خطرات جدی اینگونه رژیم غذایی مطلع هستید. برای اینکه سلامت جسمی کودکتان را بیمه کنید این گونه مواد غذایی را باید از برنامه ی غذایی آنها حذف کنید و جایگزینی مناسب برای انها انتخاب و تهیه کنید که ما در ادامه یکی از آنها را برای کودکان بد غذا شما معرفی می کنیم.

 

آکاایران: غذای مناسب کودکان بد غذا

 
کوکوی کاهو و جعفری
 
مواد لازم:
برگ سبز کاهو 8-10 برگ
جعفری 100 گرم
تخم مرغ 5 عدد
نمک و فلفل و ادویه به مقدار لازم
روغن برای سرخ کردن
 
نکته ی مهم در تهیه این کوکو انتخاب برگ های سبز کاهو است به دلیل داشتن ویتامین های بیشتر در این قسمت کاهونسبت به قسمت های دیگر کاهو.
 
دستور تهیه:
برگهای کاهو و جعفری را بعد از شستن کامل خرد کرده و تخم مرغ های زده شده در یک ظرفی دیگر را به آن اضافه کنید و نمک و ادویه را به مواد کوکو اضافه کنید.
طبق روش طبخ تمام کوکوها روغن را در ماهی تابه ریخته و بعد از داغ شدن روغن مایع کوکو را به آن اضافه کنید واجازه دهید هر دو طرف آن خوب سرخ شود.
 
 طرز تهیه ی کوکوی جعفری و کاهو
 
بعد از سرخ شدن و آماده شدن ان را به گ.نه ای تزیین کنید که اشتهای کودکتان را تحریک کند مثلا اگر قالب دارید کوکوها را درون قالب ریخته تا بعد از سرخ شدن به اشکال مختلف در آید و یا مثلثی شکل که شبیه تکه های پیتزا شود.
 

غذای مناسب کودکان بد غذا

4.117
منبع : اختصاصی نمناک/ن
.

منبع :